(VIDEO) Beltran doneo pobedu Fiorentini, Berardi sa dva penala utišao Udine

17.12.2023 17:00
Duel Mandragore i Darka Lazovića Tanjug/(Tano Pecoraro/LaPresse via AP)
Duel Mandragore i Darka Lazovića

Dva meča, dva preokreta u popodnevnim mečevima 16. kola Serije A. Fiorentina je pobedila Veronu 1:0 (0:0) iako su gosti gotovo sat vremena bili bolji rival i promašili penal, dok je Udineze vodio 2:0, ali ostao bez igrača, pa je Berardi sa dva pogotka iz penala doneo bod Sasuolu.

Darko Lazović je sa Veronom veoma dobro započeo meč u Firenci, jer su već u 3. minutu imali penal. Međutim, golman Pjetro Teraćano odbranio je udarac Milana Đurića. Nije goste taj promašaj obeshrabrio, Đurić, Ngonge i Lazović (53) imali su dobre prilike za goste, ali je Teraćano bio nesavladiv, samo u prvih sat vremena imao je šest odbrana!

Međutim, u samom finipu je Lukas Beltran imao dve velike priliku, prvu je promašio, a onu drugu pogodio za slavlje Fiorentine u čijim je redovima u poslednjih 15 minuta zaigrao i Nikola Milenković.

Sasuolo je igrao u Udinama, imao veći posed lopte, više udaraca, ali je Udineze pogađao mrežu u prvih sat vremena. Prvo je Lorenco Luka dobrim udarcem glavom doneo prednost u prvom delu, da bi Roberto Perejra već u 55. minutu duplirao prednost. Martin Pajero je zbog nepromišljenog starta ostavio saigrače iz Udinezea sa igračem manje u poslednjih pola sata i dva boda su odletela u nepovrat. Domeniko Berardi je iskoristio oba penala i doneo gostima bod.