Romin brod se nasukao u Đenovi: Kapetan Murinjo izgubio kompas

28.09.2023 22:42
Romin brod se nasukao u Đenovi: Kapetan Murinjo izgubio kompas Tanjug/(Tano Pecoraro/LaPresse via AP)

Roma ima, mada se možda već sada može reći "da je imala" velike ambicije u sezoni koja je nedavno počela. Odigrano je tek šest kola, a rimska "vučica" je osvojila samo pet bodova i umesto u vrhu, nalazi se u dnu tabele.

Žoze Murinjio nikako ne uspeva da pokrene tim, ubedljiva pobeda protiv Empolija (7:0) bila je tek iščezla svetlost na kraju tunela, ujedno i jedina utakmica na kojoj bivši šampion Italije nije primio gol. U Đenovi ih je večeras dobio čak ČETIRI uz jedan dati. Đenovlajni su upisali drugi trijumf u sezoni (pobedili i Lacio u Rimu) i samim tim pretekli Romu i "Specijalnog", koji su samo sa jednim trijumfom i čak tri poraza.

Islanđanin Albert Gudmunson je načeo goste iz Rima već u petom minutu, ali kada je Brajan Kristante izjednačio u 22, činilo se da će Murinjo ipak uspeti da povede svoju družinu napred, ka vrhu Serije A.

Umesto toga, scenario na "Luiđi Ferarisu" bio je potpuno drugačiji. Đenova je do Rome postigla sve ukupno četiri gola, a za 90 minuta sa timom iz prestonice isto toliko. Potop je krenuo u finišu prvog, a nastavio se pred kraj drugog poluvremena. Ređali su se golovi: Mateo Retegi u 45, Morten Torsbi 74. i Žunior Mesias u 81. minutu.

Đenova je prvi put posle 18. maja 2014. uspela da pobedi Romu, čini se u momentu kada goste to najviše boli.