26.02.2023 17:00
Salernitana "pregazila" Moncu u Salernu: Domaćin sva tri gola postigao u drugom poluvremenu Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Fudbaleri Salernitane su na svom terenu ubedljivo savladali Moncu sa 3:0 (0:0) u okviru 24. kola italijanske Serije A. U prvom poluvremenu nije bilo golova, te je pitanje pobednika rešeno u drugom.

Uprkos tome što su gosti imali igru u prvih 45 minuta, domaći su bili bliže golu, za šta im se kasnije vratila u drugom delu meča.

Vodeći pogodak bio je delo Lasane Kulibalija, posle asistencije iskusnog Antonija Kandreve u 52. minutu. Prednost je duplirao Grigoris Kastanos svega 13 minuta kasnije, da bi asistent kod prvog gola, Kandreva postavio konačan rezultat u 71. minutu.

Pored bolnog poraza, ono što brine pristalice Monce je činjenica da je defanzivac Đulio Donati zaradio drugi žuti karton, pa tako i isključenje, što znači da neće biti na raspolaganju za sledeći meč.

Salernitana je na vaoj način prekinula lošu seriju od tri vezana poraza. U narednom kolu će gostovati Sampdoriji u Đenovi, dok će Monca na svom terenu dočekati Empoli.