16.09.2023 19:55
Inter gazduje Milanom i Italijom: Derbi dela Madonina u znaku crno-plave "petarde" Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Derbi "dela Madonina" nije razočarao ni ovaj put. Milanski gigati, bez poraza i sa svim pobedama od početka sezone, odigrali su zanimljivu utakmicu na prepunom stadionu "Đuzepe Meaca", a nakon 90 minuta borbe, Inter je ostao sa epitetom "neporažen", dok je Milan upisao prvi neuspeh u sezoni.

I to kakav!

Inter je na kraju stigao do ubedljivog trijumfa 5:1 (2:0), čime je samo naglasio šampionske ambicije s kojima je započeo dugu trku za "skudeto". Bila je to prva "petarda" u derbijima za Inter još od 1974. godine. I to 201. prvenstvenom okršaju "nerazura" i "rosonera". Bolji je Inter sa 77 pobeda, dok Milan ostao na 65.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji Intera, koji je bolju igru krunisao sa dva gola. Mrežu "rosonera" načeo je već u petom minutu Henrik Mkitarjan, da bi Markus Tiram duplirao prednost u 37. minutu.

Iako je delovalo da Inter drži konce pobede u svojim rukama, stvari su se znatno promenile početkom drugog dela, kada je Rafael Leao smanjio na 1:2 i vratio Milan u trku za bodove.

Ali, očigledno bolji i kvalitetniji tim brzo je povratio kontrolu i sa dva gola potpuno "uništio" Milan. Prvo je Mkitarijan u 69. vratio dva gola prednosti, da bi Kalanoglu u 79. minutu iskoristio penal. Da derbi kroz presedne Milanistima, pobrinuo se Davide Fratezi u sudijskoj nadoknadi - 5:1.

Inter je prvi sa 12 bodova, sledi Juventus sa 10…