26.08.2023 18:04
Arsenal gubio, pa s igračem više prosuo pobedu protiv Fulama: Mančester junajted iz debelog minusa do tri boda Tanjug/AP Photo

Još jedna premijerligaška subota, još jedna tura vrhunskih utakmica fudbalskog prvenstva Engleske u kasnopopodnevnom terminu, s Arsenalom kao najvećim gubitnikom i Mančester junajtedom kao najvećim dobitnikom. Oba velikana su prva morala da vade loptu iz svoje mređe, ali samo jedan se na kraju balade radovao.

Arsenal je primo gol samo što je izašao iz svlačionice, a gol Pereire za vođstvo Fulama u prvom minutu dugo je jedini "blinkao" na semaforu. Tačnije, sve do sredine drugog poluvremenu gradskog derbija, dok Saka (70) i Niketi (73) nisu najavili premijerligaški het-trik u sezoni 2023/2024.

Još kada je Basi dobio drugi žuti karton (83) činilo se da će "kolibari", bez prodatog prvog strelca ekipe Aleksandra Mitrovića, doživeti drugi poraz u ovoj PRL, ali ne lezi vraže. Palinja je u 87. minutu materijalizovao silan trud tima s igračem manje. Imao je iza toga i šansu da pobedi, ali je nije iskoristio kao Arsenal svoju za novi preokret.

"Crveni" Mančester bio je bolje sreće i(li) pameti protiv Notingem Foresta, iako je već posle četiri minuta gubio sa 0:2 na svom "Old Trafordu". Sabrali su se ipak "đavoli" posle šuteva Avonjija (2) i Bolija (4), a Eriksen (17) uhvatio rezultatski priključak sa gostima.

Velika borna nastavljena je i u drugom delu utakmice, samo što su do kraja pogađali samo domaći igrači - Kazemiro (52) i Fernandeš (76). Forestovcima ostaje samo za utehu da se skupo "prodali kožu", posebno zbog činjenice da su od 77. minuta imali čoveka manje u polju.