20.08.2023 17:04
Aston Vila "pregazila" Everton: Pikford četiri puta vadio loptu iz mreže u Birmingemu Twitter/Aston Vila

Aston Vila je na svom stadionu bila više nego ubedljiva protiv Evertona - 4:0 (2:0) u okviru drugog kola engleske Premijer lige. Fantastično je igrao tim iz Birmingema, ali je utisak pomalo pokvarila povreda Filipea Kutinja u 86. minutu.

Izabranici Unaija Emerija su odlično otvorili utakmicu, te su već nakon 25 minuta imali dva gola prednost. Najpre je u 18. minutu Džon Megin iskoristio asistenciju Leona Bejlija i pogodio, da bi u 24. Daglas Luiz bio precizan sa bele tačke.

Na startu drugog poluvremena u strelce se upisao i Bejli, da bi konačan rezultat u 75. minutu postavio Džon Duran, upisavši svoj prvi gol u Premijer ligi.

Kao što je već pomenuto, pobedu je u drugi plan bacila povreda Filipea Kutinja, koji je u igru ušao u 64. a iz njeg izašao u 86. minutu.