(VIDEO) Emerijeva Aston Vila gubi korak: Samo remi za "lavove" na gostovanju Evertonu

14.01.2024 17:05
Treneri Unai Emeri (Aston Vila) i Šon Dajš (Everton) Tanjug/AP Photo/Jon Super
Treneri Unai Emeri (Aston Vila) i Šon Dajš (Everton)

Fudbaleri Evertona i Aston Vile su podelili bodove 0:0 na "Gudison Parku" u 21. kolu Premijer lige. Deluje da ekipa Unai Emerija polako gubi korak sa dovećim ekipama iz vrha elitnog ranga engleskog fudbala.

Gosti su prvi pripretili na meču, a u 20. minutu su čak postigli gol za vođstvo. Aleks Moreno je odličnim udarcem sa 18 metara savladao Pikforda, ali je usledila reakcija VAR sobe koja je poništila pogodak Španca. "Karamele" su sa druge strane pretile preko Dominika Kalverta Luina i Abdulaje Dokurea. Oba igrača su uputila šuteve ka golu Emilijana Martineza u razmaku od 60 sekundi, ali je Argentinac upisao dve odbrane pred kraj prvog poluvremena.

Tempo iz prvih 45 minuta nije prenet na drugi deo igre. Ukupno je viđeno samo četiri šuta na obe staren, a Emerijev tim je probao da kroz posed kontroliše meč i dođe do pogotka. Ipak, izabranici Šona Dajša su se izuzetno organizovano branili i na kraju stigli do boda.

Aston Vila je nakon ovog boda ostala na trećem mestu u Premijer ligi, ali će Arsenal i Totenhem imati priliku da sustignu ekipu iz Birmingema na tabeli. Everton sa druge strane zauzima 17. poziciju sa 17 bodova.