19.08.2023 20:29
Mančester junajted nevidljiv u Londonu: Totenhem nadigrao "crvene đavole"- "pevci" zabeležili prvi trijumf u sezoni Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Totenhem je u derbiju drugog kola Premijer lige na svom terenu bio ubedljiv protiv Mančester junajteda 2:0 (0:0). Postekogluov tim je potpuno iznenadio "crvene đavole" i na kraju slavio golom Papea Matara Sara i autogolom Lisandra Martineza

Prvo poluvreme nije bilo previše sadržajno, imao je Junajted svoje prilike, ali je najbliži golu bio domaćin kada je Perdo Poro zatresao prečku sa ivice šesnaesterca.

Prvi pogodak viđen je na startu drugog dela. Igrao se 49. minut a Sar je iskoristio smušenost protivničke odbrane i pogodio za vođstvo svog tima.

Dilema oko pitanja pobednika definitivno je otklonjena u 83. minutu. Ivan Perišić je uposlio Bena Dejvisa, nakon čijeg pokušaja se lopta odbila od Lisandra Martineza i završila iza leđa Andrea Onane.