Premijer liga: Totenhem bez Kejna "kljucnuo" bod protiv Brentforda

13.08.2023 17:13
Premijer liga: Totenhem bez Kejna "kljucnuo" bod protiv Brentforda Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Oči engleske javnosti bile su uprete u duel Brentforda i Totenhema, samo iz razloga da se vidi kako će "pevci" izgledati bez Harija Kejna koji je u petak pojačao Bajern. Menadžer Angel Postekoglu je rekao da "život ide dalje" i da se on spremio za taj scenario, a na terenu su "pevci" kljucnuli bod 2:2 (2:2), u meču preokreta i VAR odluka.

Život bez kapitena započeo je dobro za Totenhem jer je poveo u Brentfordu. Novajlija Medison je oštro izveo prekid iskosa sa leve strane, utrčao je štoper Romero i sproveo je loptu u mrežu. Gledao se VAR, bilo je "tesno", ali su "pevci" dobili vođstvo, ali izgubili Romera koji je zadobio povredu tokom postizanaja pogotka.

Brentford nije uspevao ozbiljnije da preti odbrani gostiju iz Londona, a stigli su izjednačenja vrlo brzo i to iz penala. Novi kapiten gostiju Son zakačio je Jensena u šesnaestercu. Penal kao suzu u izjednačenje je pretvorio Mbeumo.

Mladi holandski defanzivac Miki van de Ven pamtiće debi za Totenhem po autogolu u 37. minutu za preokret domaćina. Visa je šitirao sa osam metara, golman Vikario bi odbranio da Holanđanin nije loptu skrenuo u sopstvenu mrežu. Prvi deo je bio produžen čak 11 minuta, a u petom je Totenhem izjednačio. Medison je tražio faul na 16 metara, ali se lopta odbila do Emersona koji je desnom nogom poslao "hirurški" precizno u ćošak. Morao je Mbeumo na isteku da sa par metara pogodi mrežu posle kontre za novo vožstvo domaćina, ali je lopta bukvalno preskočila prečku.

Nije se u nastavku nastavila goleada iako je bilo šansi. Rišarlison je sa sedam metara snažno šutirao, ali je i golman Brentforda odlično intervenisao. Domaćini su u dva navrata tražili penal, da bi zatim izdržali pritisak gostiju, pa se završilo 2:2.