Nezaustavljivi Rašford: Junajted silovit protiv Lestera

19.02.2023 17:04
Nezaustavljivi Rašford: Junajted silovit protiv Lestera Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester junajted priredio je svojim navijačima odličnu fudbalsku prestavu. "Crveni đavoli" rutinirali su Lester 3:0 (1:0) u 24. kolu engleske Premijer lige.

Ovo je ujedno i četvrti meč bez poraza za sastav Erika ten Haga koji je zadržao treće mesto na tabeli, i iz senke napada titulu. Gradski rival Siti beži im samo tri boda, a Arsenal pet, uz utakmicu manje.

Mrežu "lisica" načeo je posle 25. minuta Markus Rašford koga je savršeno, spoljnim delom stopala uposlio portugalski reprezentativac Bruno Fernandeš.

Do drugog gola za sebe i Junajted Rašford je došao u 56. minutu kada je ofsajd zamka Lestera zakasnila, a engleski reprezentativac je posle dodavanja Freda bez problema savldao Denija Varda.

Tačku na i stavio je Džejdon Sančo u 61. minutu posle sjajne kombinacije sa Brunom koji je upisao dve asisencije.

U narenom kolu Lester će dočekati prvoplasirani Arsenal, dok će Junajted prvo u četvrtak odigrati revanš meč 1/16 finala Lige Evrope protiv Barselone, a onda će ugostiti Njukasl.