pre 1 sat 00: 11
(VIDEO) Pogledajte kako je "zaigrala" rivalka Srpkinje nakon šamara Nađe: Jedva je ostala na nogama!
Umalo nokaut srpske kik-bokserke na debiju u "Power Slapu".
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Saga oko budućnosti Joška Gvardiola je završena. Hrvatski reprezentativac ostaje u Mančester sitiju i potpisao je novi ugovor koji ga veže za klub do 2031. godine. Time su stavljene tačka na interesovanje Real Madrida i Bajern Minhena, koji su ga ozbiljno pratili, ali nisu uspeli da ga odvoje od "Etihada".
Gvardiol je već neko vreme bio na radaru najvećih evropskih klubova, ali kako prenosi Fabricio Romano, Siti je reagovao brzo i obezbedio dugoročan ostanak jednog od svojih ključnih defanzivaca. Njegova sposobnost da pokriva više pozicija u odbrani, uz mirnoću u iznošenju lopte i fizičku dominaciju, čine ga idealnim profilom modernog štopera.
U Mančester sitiju se od dolaska uklopio u šampionski sistem Pepa Gvardiole i postao važan deo odbrane koja je nosila klub kroz najuspešnije sezone u istoriji.
Za Real i Bajern ovo je još jedan neuspešan pokušaj da se dođe do jednog od najtraženijih defanzivaca u Evropi, bio je na njihovom radaru neko vreme, ipka neuspešno, dok Siti nastavlja da zaključava jezgro ekipe za godine koje dolaze. Očekuje se da Enco Mareska dobije podršku uprave na Ostrvu, Gvardiol je dokaz takvog razmišljanja.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
28.07.2026 21: 50
Brazilac zatražio transfer iz Mančester sitija.
28.07.2026 20: 31
Engleski reprezentativac trebalo bi da stigne na "Eland roud" u poslu vrednom 40 miliona funti.
26.07.2026 10: 19
Norvežanin je istu proslavu ranije izveo sa reprezentacijom, kada je zajedno sa saigračima i navijačima napravio pravi fudbalski fenomen. Iako je Norveška završila nastup na Mundijalu u četvrtfinalu, njihova proslava ostala je jedan od simbola turnira.
25.07.2026 15: 50
Uzbekistanski fudbaler Abdukodir Kusanov produžio je ugovor sa Mančester sitijem do 2031. godine, saopštio je danas engleski klub.
pre 1 sat 00: 03
Golman Železničara spatra da prva dva penala nisu postojala.
pre 2 sata 23: 35
Izražena je duboku zabrinutost zbog nedostatka odgovarajuće procedure u vezi sa predlogom, veštački kratkog roka koji je nametnu.
pre 2 sata 23: 14
Nema nezadovoljstva u redovima Pančevaca.
pre 3 sata 22: 57
Čudo se ipak nije dogodilo.
Ostavite komentar