pre 49 minuta 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
Tanjug/AP Photo
Posle pet uzastopnih poraza u Premijer ligi bez postignutog gola, bilo je krajnje vreme da Lijam Rosenior dobije otkaz. Postavio je više negativnih rekorda u Čelsijevoj istoriji, a još više od toga je zabrinjavajuće bilo na šta je ekipa ličila na terenu.
Iako se o otkazu dugo govorilo sa zadrškom zbog ogromnog ugovora koji su "plavci" samo tako obezbedili Francuzu, na kraju je moralo doći do razilaženja. Famoznih 28 miliona evra na konto odštete ipak neće biti isplaćeno zbog klauzule koja je postojala u ugovoru ako dođe upravo do ovakvog slučaja. Mada, Čelsi je svakako u obavezi da isplati Roseniora za aktuelnu i narednu sezonu po toj odredbi (oko 7 miliona evra), što jeste previše za premalo koliko je pokazao - ali mnogo povoljnije nego spominjanih 28.
O celom slučaju govorio je i Pep Gvardiola koji je posle pobede nad Barnlijem upitan šta misli o kolegi.
"Žao mi je, prilično sam siguran da je on menadžer za taj nivo“, rekao je Gvardiola.
Zahvalan je Sitijev menadžer što se to njemu nije dogodilo i što je, deceniju unazad, izabrao pravi klub za sebe.
"Uvek kada se ovo desi, uvek pomislim koliko sam srećan, opet, što sam u klubu u kojem jesam. Izabrao sam pravi klub pre deset godina, sa neverovatnom hijerarhijom, neverovatnim izvršnim i sportskim direktorima", dodao je Pep.
Dalja budućnost Čelsija, ipak, nije njegova briga...
"Doslednost, poverenje sa ljudima sa kojima ovde radim, to je neverovatno. Imam toliko sreće. Odluka (Čelsija) nije moja briga“, iskren je Sitijev trener.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
20.04.2026 22: 40
Menadžer Čelsija Lijam Rosenior izjavio je danas da ima "stopostotnu" podršku vlasnika londonskog fudbalskog kluba uprkos seriji loših rezultata u Premijer ligi.
15.04.2026 20: 31
Lijam Rosenior počinje da oseća pritisak na Stamford Bridžu nakon što je razočaravajuća forma ozbiljno ugrozila evropske ambicije Čelsija
12.04.2026 19: 26
Na poslednje tri utakmice, u svim takmičenjima, Mančester siti je savladao Arsenal, Liverpul i najskorije Čelsi...
12.04.2026 11: 20
Ekipi Žozepa Gvardiole preko potrebni bodovi protiv Čelsija, dan nakon najnovijeg kiksa lidera Premijer lige.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 54 minuta 22: 55
Bivši šampion Evrope i sveta ima ozbiljan skor sa ekipama iz jednog dela Starog kontinenta.
pre 1 sat 22: 21
Srpski fudbalski reprezentativac ima još godinu dana ugovora sa klubom iz Londona.
pre 1 sat 22: 02
Čelsi je započeo pregovore sa Brajtonom oko transfera iskusnog napadača Denija Velbeka, prenose britanski mediji. Tridesetpetogodišnji napadač nalazi se na listi želja londonskog kluba, koji ovog leta želi da u svlačionicu dovede više iskustva i liderskih kvaliteta.
pre 2 sata 21: 07
Zvanično najlepši pogodak 23. Svetskog prvenstva u fudbalu postignut je tokom šesnaestine finala turnira u tri države.
Ostavite komentar