Izvor: Tanjug

16.02.2023 17:26
Fudbalski savez Engleske pokrenuo istragu protiv Arsenala: De Brujne na meti navijača Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbalski savez Engleske (FA) pokrenuo je danas istragu povodom incidenta na utakmici Arsenala i Mančester sitija kada je meta napada navijača "tobdžija" bio Kevin De Brujen, prenosi BBC.

Mančester siti je juče u gostima savladao Arsenal sa 3:1, dok su De Brujnea tokom meča navijači Arsenala ga gađali tvrdim predmetima dok je napuštao igru. Arsenal je saopštio da proučava snimke sigurnosnih kamera, i da će počinioci, ako se utvrdi njihov identitet, biti strogo sankcionisani.

Inače, De Brujne je na utakmici protiv Arsenala bio i strelac i asistent. Najpre je u 24. minutu doveo "građane" u vođstvo posle greške odbrane londonske ekipe, da bi u 82. minutu učestvovao kod gola Erlinga Halanda, koji je postavio konačnih 3:1.