Revija poništenih golova i na kraju remi Mančester sitija i Brajtona

24.05.2023 23:02
Revija poništenih golova i na kraju remi Mančester sitija i Brajtona Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Mančester sitija remizirali su sa Brajtonom 1:1 (1:1) u zaostaloj utakmici 32. kola engleske Premijer lige.

Siti je već šampion, te se čini da preostale utakmice u šampionatu Engleske koristi kao pripremu za finale Lige šampiona koje ga očekuje 10. juna u Istanbulu protiv Intera.

Na ovom duelu "građani" su došli prvi do vođstva u 25. minutu preko Fila Fodena, kome je gol namestio Erling Haland i tako upisao svoju sedmu asistenciju u sezoni. Mogla je prednost Mančestera da bude i veća, ali je pre ovog gola nekoliko izglednih šansi propustio upravo Norvežanin.

Izjednačenje Brajtonu doneo je Hulio Ensiso prelepim udarcem sa oko 25 metara, a treba napomenuti da su "plavo-beli" postigli još dva gola koja su poništena, jedan zbog ofsajda, drugi zbog igranja rukom.

U drugom poluvremenu ofanzivniji je bio Mančester, a Haland je postigao gol u 80. minutu, ali se nastavilo sa tradicijom poništavanja golva iz prvog poluvremena, te je na kraju ostalo nerešeno.

Ovim bodom, Brajton je obezbedio učešće u Ligi Evrope.