pre 7 sati 23: 16
NBA utakmica u hali "Aleksandar Nikolić": Monako nakon produžetka pobedio Makabi
Košarkaši Monaka su savladali Makabi Tel Aviv 112:107 (22:26, 24:23, 25:27, 25:20, 16:11) nakon produžetka u devetom kolu Evrolige.
Profimedia
Fudbaleri Mančester sitija jedva su, golom Erlinga Halanda, savladali Brentford u sedmom kolu Premijer lige (1:0), ali to nije sprečilo postavljanje novog trenerskog rekorda njihovog šefa Žozepa Pepa Gvardiole u ostrvskoj epizodi grandiozne karijere Španca.
Nekadašnji trofejni strateg Barselone postao je tim trijumfom stručnjak koji je najbrže u istoriji PRL skupio 250 dobijenih utakmica, jer je tu impozantnu cifru ostvraio u svom 349. meču na klupi "građana". Čime je srušio rekord Aleksa Fergusona.
Legendarni trener Sitijevog večitog rivala, Mančester junajteda, do pomenutog skora došao je tek u 404. utakmici, dok su nekadašnjoj trenerskoj zvezdi Arsenala, Arsenu Vengeru, za upisivanje iste brojke bila potrebna 423 susreta.
Dakle, nova i lepa stavka u čudesnoj profesionalnoj biografiji svojevremeno odličnog fudbalera sa Pirinejskog poluostrva, čija statistika broji čak šest titula prvaka Engleske sa plavim Mančesterom. Uz jednu, posebno mu važnu, pobedu u finalu Lige šampiona i devet trofeja u tri preostala engleska fudbalska takmičenja.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
27.10.2025 16: 02
Aston Vila je savladala Mančester siti minimalnim rezultatom, gol Haland u 90. minutu poništen je zbog ofsajda.
18.10.2025 18: 00
Mančester siti je golovima Norvežanina pobedio Everton 2:0 (0:0) u osmom kolu Premijer lige.
23.09.2025 21: 16
Siti je u protekloj nedelji savladao Mančester junajted i Napoli,dok je u nedelju igrao nerešeno 1:1 sa Arsenalom, a gol je primio u sudijskoj nadoknadi. Već sutra Siti očekuje duel trećeg kola Liga kupa protiv Hadersfilda, a lista povređenih igrača sve je duža.
19.09.2025 08: 50
"Konteov tim zna dobro da se brani. Da je moja ekipa ostala sa 10 igrača na terenu, ne bi odigrali ovako dobar meč kao Napoli."
pre 7 sati 23: 01
U narednom kolu Kristal Palas gostuje Strazburu.
pre 7 sati 22: 58
Iako je sva pažnja domaćeg fudbala bila usmerena ka terminu od 18.45, i kasnije utakmice 4. kola UEFA Lige Evrope su donele mnoštvo uzbuđenja...
pre 8 sati 22: 08
Nakon utakmice Zvezdan Terzić je govorio za medije o krizi koja je zahvatila Crvenu zvezdu, dok je i pohvalio Vladana Milojevića.
pre 8 sati 22: 00
U Amsterdamu već gledaju ka prošlosti i mogućem povratku Erika ten Haga, čoveka koji je poslednji uspeo da Ajaksa vrati na evropski tron. Od njegovog odlaska 2022. godine, klub je promenio pet trenera – i nijedan nije uspeo da pronađe dobitnu formulu.
Ostavite komentar