
pre 16 minuta 16: 26
Srbija na Tunis u osmini finala Svetskog prvenstva u odbojci
Naši momci neće imati nimalo lak posao protiv nezgodne ekipe, koja je bila prva u Grupi A.
Kapiten Totenhema Hjon Min Son saopštio je da definitivno napušta klub ovog leta, čime se završavana njegova desetogodišnja epizoda u Londonu. Južnokorejski fudbaler stigao je u Totenhem 2015. godine iz Leverkuzena, a u dresu "pevaca" upisao je više od 450 nastupa, postigavši 173 gola uz 101 asistenciju.
Iako je u maju podigao trofej Lige Evrope, inače, prvi evropski trofej kluba u poslednje 41 godine, Son ističe da je prethodna sezona bila ispod njegovog standarda, delom zbog silnih problema sa povredama.
"Pre nego što započnemo konferenciju, želeo bih da vam kažem da sam odlučio da napustim Totenhem ovog leta. Klub mi je izašao u susret i mnogo mi pomaže u ovim trenucima", rekao je Son novinarima u Seulu gde je londonski tim trenutno na turneji.
"Ovo je najteža odluka koju sam morao da donesem u karijeri. Toliko divnih uspomena... Ali, jednostavno, potrebno mi je novo okruženje kako bih mogao da gurnem sebe još više. Promena je važna - ovde sam 10 godina, a to je jako dug period. Došao sam u London kao klinac sa 23 godine, a odlazim kao odrastao i ponosan muškarac", dodao je.
Son je rekao da je osvajanje Lige Evrope odigralo veliku ulogu u njegovoj odluci.
"Osećam da je osvajanje titule u Ligi Evropi bilo sve što sam mogao da uradim sa ovim timom. Proveo sam mnogo vremena razmišljajući o tome da li želim da igram fudbal u drugačijim okruženjima, a te razgovore imam sa sobom već neko vreme, moram da budem iskren", rekao je Son.
Korejski fudbaler nije saopštio u kojem će pravcu otići njegova karijera. Poznato je da je Saudijska Arabija jako tržište gde je prethodno imao nekoliko ponuda, ali je sva verovatnoća da će ipak otići u MLS ligu, gde se LAFC (Los Anđeles) nameće kao ozbiljan kandidat.
Totenhem će u nedelju u Seulu igrati protiv Njukasl junajteda, a Sonu je zagarantovan doček pred domaćom publikom. Ovo bi mogao biti njegov poslednji nastup za "pevce", uprkos tome što Totenhem 13. avgusta igra meč Superkupa Evrope protiv Pari Sen Žermena u Udineu.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
13.09.2025 20: 25
Samo 18 minuta bilo je dovoljno da "pevci" postignu tri gola i ozvaniče novi trijumf za sjajan startu sezone Premijer lige.
04.09.2025 22: 26
U saopštenju tima iz Londona piše da je on najzaslužniji da su "hotspursi"postali evropski brend.
01.09.2025 14: 13
Sa Pari sen Žermenom dogovorena pozajmica sa neobaveznom otkupnom klauzulom.
29.08.2025 18: 32
Talentovani fudbaler je potpisao je petogodišnji ugovor sa klubom iz Londona, a transfer je vredan 60 miliona evra
pre 36 minuta 16: 06
Disciplinska komisija će konačnu odluku doneti do petka 19. septembra.
pre 2 sata 14: 36
Trener Reala jasno poručio igračima šta ih čeka ako se nastavi sa lošim trendom.
pre 2 sata 14: 06
Po rečima novinara "gazzete delo sport", srpski napadač igra najbolji fudbal od kako je došao u Juventus, a paradoks je da napušta klub iz Torina.
pre 3 sata 13: 16
Argentinac i klub blizu dogovora oko saradnje na terenu i van njega, ističe ESPN.
Ostavite komentar