pre 32 minuta 23: 20
Penjaroja umešao prste: Partizan "krade" Zvezdino već viđeno pojačanje?
Očekuje nas vrelo košarkaško leto.
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Nastavlja se 29. kolo Premijer lige, a na pomolu je veliki derbi Londona. Od 14.30 časova (TV Arena 2 Premium) fudbaleri Arsenala dočekuju Čelsi u borbi dva tima koja teže da naredne sezone igraju Ligu šampiona.
Pitanje prvaka Engleske je maltene rešeno. Liverpul ima 15 poena prednosti nad "tobdžijama", ali to ne znači da izabranici Mikela Artete mogu da odustanu. Njihovo mesto među prva četiri tima nije osigurano, "beže" samo sedam poena petoplasiranom Sitiju koji vrlo lako može da uđe u formu po kojoj je poznat.
Arsenal muči muku sa povredama. Većina napada nije dostupno, što je verovatno i glavni razlog zašto ne znaju za pobedu u domaćem prvenstvu poslednja tri kola. Izgubili su od Vest Hema, zatim igrali nerešeno sa Notingemom i Junajtedom što ih je totalno isključilo iz borbe za trofej. Sada treba održati to drugo mesto što može biti problem s obzirom na gust raspored i oslabljen sastav.
Čelsi je ove sezone na momente izgledao sjajno, da bi ubrzo podsetio zašto je često otpisivan. Od povrede Nikolasa Džeksona ekipa nije ista, a takođe i produktivnost Kola Palmera koji je i dalje šesti strelac i asistent lige. "Plavci" ulaze u ovaj meč sa dva trijumfa uzastopce bez primljenog gola, ali je sve to ostvareno protiv dva najgora tima u takmičenju.
Nije bilo pobednika na prethodnom susretu ova dva tima. U 11. kolu Premijer lige se igrali nerešeno 1:1 na "Stamford Bridžu". Prošli duel na "Emirejtsu" se završio kobno po Čelsi, koji je pretrpeo poraz od 5:0. Male su šanse da se taj rezultat ponovi jer Arsenalu fali dosta igrača.
Premijer liga, 29. kolo
SUBOTA
Everton - Vest Hem 1:1 (0:0)
/O'Brajen 90+1 - Souček 67/
Ipsvič - Notingem Forest 1:4 (0:3)
/Kajuste 82 - Milenković 35, Elanga 37, 41, Silva 87/
Mančester siti - Brajton 2:2 (2:1)
/Haland 11 p. , Marmuš 39 - Estupinjan 21, Husanov 48 a.g./
Sautempton - Vulverhempton 1:2 (0:1)
/Onuaču 75 - Strand Larsen 19, 47/
Bornmut - Brentford 1:1 (1:1)
/Janelt 17 a.g. - Visa 30, Norgard 71/
NEDELJA
Arsenal - Čelsi 14.30 (A2P)
Fulam - Totenhem 14.30 (AS2)
Lester - Mančester Junajted 20.00 (A3P)
Ranije odigrano
Aston Vila - Liverpul 2:2
Sreda 16. april
Njukasl - Kristal Palas (20.30)
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
21.04.2026 11: 00
Ima stvari koje su nama kontinentalcima neshvatljive na Ostrvu, ne samo u fudbalu. Ali i pored toga, fudbal je tamo religija. Malo i rokenrol. Ako Barnlija koji je ispao prati u Notingemu par hiljada ljudi, a za to vreme navijači Sitija prodaju suze gostima sa "Emirata", dok malo ranije sve puca na "Mersisajd derbiju"… Gotovo da vam je žao da nešto od toga propusite.
12.04.2026 19: 26
Na poslednje tri utakmice, u svim takmičenjima, Mančester siti je savladao Arsenal, Liverpul i najskorije Čelsi...
12.04.2026 11: 20
Ekipi Žozepa Gvardiole preko potrebni bodovi protiv Čelsija, dan nakon najnovijeg kiksa lidera Premijer lige.
14.03.2026 20: 33
A, činilo se da idemo ka novom kiksu "tobdžija"...
pre 59 minuta 22: 53
Ogroman novac se ulaže u sportski objekat koji nikada nije rekonstruisan.
pre 1 sat 22: 28
Iako zvanične potvrde nema, pojedini brazilski mediji pišu da bi Nejmar mogao da završi profesionalnu karijeru.
pre 1 sat 22: 10
Do povratka u Pančevo Železničar će odigrati još jednu proveru protiv Debrecina, ali najjači sastav najverovatnije neće biti na terenu.
Ostavite komentar