Autor: Mateja Petković

29.04.2023 18:00
Brajton "pregazio" Vulverhempton: Najubedljiviji poraz "vukova" u Premijer ligi još od 1968. godine Tanjug/Tim Goode/PA via AP

Brajton je na svom stadionu potpuno nadigrao Vulverhempton i naneo mu ubedljiv poraz 6:0 (4:0), te na taj način zadržao priključak za Liverpulom i plasmanom u neko od evropskih takmičenja naredne sezone. Bio je to najteži poraz Vulfsa još od 1968. godine, kada su istim rezultatom kod kuće poraženi od Liverpula.

Izabranici Roberta de Zerbija su na fenomenalan način otvorili utakmicu, te su pitanje pobednika rešili već u prvih 45 minuta, za koliko su postigli čak četiri pogotka.

Nakon nepunih šest minuta od početka, domaći su došli do vođstva. Dani Velbek je uposlio Deniza Undava koji se dobro snašao i pogodio za 1:0. Već u 13. je bilo 2:0, strelac je bio Paskal Gros, a asistent Hulio Enciso.

Pitanje pobednika je definitivno bilo rešeno u 26. minutu, kada je Paskal Gros postigao spektakularan gol. Enciso je upisao svoju drugu asistenciju na meču i ušao u istoriju kao najmlađi Južnoamerikanac koji je bio dvostruki asistent na jednoj utakmici Premijer lige.

Četvrti pogodak bio je delo Danija Velbeka u 39. minutu, posle centaršuta Pervisa Estupinjana sa levog boka. U drugom poluvremenu je nastavljeno u istom ritmu, te je već u 48. minutu Velbek postigao svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat postavio je Deniz Undav u 66. minutu i to na spektakularan način. Iskoristio je grešku protivničkge odbrane, a potom veoma atraktivno lobovao golmana Vulfsa i pogodio za 6:0.