Revija golova na Selhurst Parku: Južni London se raduje, istočni tuguje

29.04.2023 15:54
Revija golova na Selhurst Parku: Južni London se raduje, istočni tuguje Tanjug/John Walton/PA via AP

Vest Hem će još brinuti o opstanku u Premijer lige, a taj problem je od danas završen za Kristal Palas. "Orlovi" su pred svojim navijačima na Selhurst Parku odigrali spektakularni meč protiv Vest Hema i pobedom 4:3 (3:2) stekli lepu zalihu u finišu sezone.

Prvu subotnju utakmicu 34. kola obeležilo je retko viđeno prvo poluvreme, u kojem su igrači oba tima postigli čak pet golova. Prednost je bila na strani Palasa, iako je rival iz istočnog Londona prvi stigao do prednosti i to u devetom minutu golom Tomaša Součeka.

Nije dugo trebalo da se južni London podigne na noge. Prvo je Džordan Aju izjednačio u 20, a Vilfred Zaha samo pet minuta kasnije pogodio za 2:1. Preokret je prvim golom na meču, a trećim za Kristal Palas zaokružio Džeferi Šlup posle tačno pola sata igre.

Ipak, veoma brzo, već u 35. minutu je Majkl Antonio vrati neizvesnost utakmici.

Posle neverovatnih i sadržajnih 45 minuta, drugi deo utakmice nije bio toliko efikasan kao prvi. Ebereči Eze je realizovao penal u 66. za domaći sastav, a Marokanac Najef Ager postavio konačan rezultat meča u 72. minutu.

Kristal Palas je na 11. mestu sa 40 bodova, dok je Vest Hem upisao drugi uzastopni poraz i trenutno je 15. sa 34 boda, pet više od Lestera, prvog tima ispod crte.