Autor: Sašo Ilijoski

26.04.2023 22:59
Siti deklasirao Arsenal, De Brujne i Haland krenuli ka novoj tituli u Premijer ligi Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Titula u Premijer ligi verovatno neće menjati vlasnika jer je u derbiju 33. kola Premijer lige Mančester siti na "Etihadu" bukvalno "pojeo" Arsenal 4:1 (2:0). Ne može Arsenal da se nosi sa Mančester sitijem, posebno na "Etihadu" i posebno kada se meč nosi težinu titule u Premijer ligi. Da nije bilo golmana Arona Ramzdejla, doživele bi "tobdžije" debakl u Mančesteru već posle prvog poluvremena kada je na semaforu stajalo šampionskih 2:0 za Siti.

Nadigrao je Siti rivala u svim elementima igre, ubeležio je 12. uzastopnu pobedu nad Arsenalom u Premijer ligim i sa dva meča manje stigao je na samo dva boda iza tima Mikela Artete koji je po svemu sudeći izgubio trku za šampionskim peharom.

Kevin de Brujne i Erling Haland ostali su enigma za Arsenal. Kretanjima, otvaranjem prostora potpuno su "sludeli" goste, mogli su da napune do vrha mrežu rivala da na golu nije bilo Ramzdejla. Kakav je majstor De Brujne, a kakav asistent Haland, videlo se već u 7. minutu kada je Siti poveo. Belgijanac je dobio sjajnu loptu u prostor, došao je na 16 metara i pogodio sam ugao.

Branio je Ramzdejl zicere De Brujneu, dovodio do "ludila" Halanda u četiri situacije, ali posle prekida Belgijanca defanzivac Džon Stons je glavom spakovao loptu u mrežu za konfornih 2:0 na poluvremenu. Ofsajda, rekao je VAR, nije bilo...

Čekala se reakcija Arsenala, ali je moćni De Brujne već u 54. minutu razbio sve iluzije gostiju da mogu do titule prvi put posle 2004. godine. Novu grešku, ovog puta Edegarda na centru, kaznio je De Brujne na asistenciju Halanda kome je nešto pre gola Ramzdejl odbranio zicer.

Opustio se domaćin pred kraj, Trosar je asistirao Holdingu samo za utešni pogodak Arsenala.

I za kraj, Haland je iz pete prilike ipak uspeo da ubeleži 33. gol u Premijer ligi za ubedljivih 4:1.

Mančester siti - Arsenal 4:1 (2:0)

Stadion: "Etihad"
Sudija: Majkl Oliver.
Strelac: De Brujne u 7. i 54, Stons u 45+2. i Haland u 90+4. za Siti, a Holding u 86. minutu za Arsenal.

Mančester siti: Ederson - Akandži, Dijaš, Voker - Stouns, Rodri - Silva, De Brujne (od 80. Alvarez), Gundogan (od 72. Marez), Griliš - Haland.

Arsenal: Remzdejl - Vajt, Holding, Gabrijel, Zinčenko - Parti, Edegard (od 71. Smit-Rovi), Džaka (od 60. Žoržinjo) - Saka (od 80. Nelson), Martineli (od 60. Trosar), Žesus (od 80. Nketia).

Liverpul je ušao u dobar ritam, posle preokreta je pobedio Vest Hem u Londonu 2:1 i stigao je do šeste pozicije. Žoel Matip bio je strelac pobednosnog gola. Čelsi je opet nokautiran na "Stamford bridžu", Brentford je slavio 2:0 i doveo je "plavce" da su na samo devet bodova od ispadanja!