25.04.2023 16:40
Igrači Totenhema se iskupljuju navijačima za debakl protiv Njukasla: Refundiraće im novac za karte Tanjug/AP Photo/Owen Humphreys/PA

Totenhem je 23. aprila gostovao u Njukaslu i proveo se kao bos po trnju na terenu "svraka", jer je primio čak šest golova, od toga pet još tokom prvog poluvremena (6:1).

Pogodak Harija Kejna u 49. minutu bio je pucanj u prazno, jer je "pevcima" već bila do vrha puna mreža, pa je bio neizbežan drugi vezani poraz u prvenstvu Engleske, posle kog se Totenhem nalazi na 5. mestu, odnosno tik ispod kvarteta koji pretenduje na Ligu šampiona.

Zbog toga su prvotimci osetili potrebu da se izvine navijačima, tako što će refundirati novac potrošen na karte svim pristalicama Totenhema koje su prošlog vikenda išle na pomenuto gostovanje.

Računajući možda da će ih ovi poštedeti kritika i biti im prava podrška u derbiju 33. runde PRL, 27. aprila, kada im dolazi ekipa Mančester junajteda. Za jednu poziciju i šest bodova uspešnija u završnici šampionata.