
pre 19 minuta 18: 00
Kostić predstavljen u Humskoj, Mijatović naglašava: Želimo da budemo prvi izbor za najveće talente iz regiona
Crnogorski fudbaler Andrej Kostić novi je igrač Partizana, saopštio je danas vicešampion Srbije.
Ruben Amorim je predstavljen kao spasioc Mančester Junajteda, ali je samo još jedan trener u nizu koji da oživi ekipu koja ništa ne može da uradi kako treba. Vulverhempton je na domaćem terenu slavio protiv "crvenih đavola" rezultatom 2:0 (0:0) u 18. kolu Premijer lige.
Tačno je, Portugalac je tek preuzeo ekipu, još nije doveo nijedno pojačanje po želji, a očigledno je da nema puno fudbalera u crvenom dresu koji su ga impresionirali. Očigledno je da je pedigre ove ekipe u debelom minusu i da je veliki put pred Mančesterom ako želi uopšte da razmišlja o bilo kakvom rezultatu.
Ekipi Junajteda je ovo tek drugi poraz na "boksing dej" utakmici u ovom veku, a došao je pretežno zbog činjenice da je njihov kapiten Bruno Fernandeš isključen sa meča zbog drugog žutog kartona u 47. minutu igre, što je primoralo "crvene đavole" da se, neuspešno, brane sa 10 igrača.
To je klub koji je navikao na uspeh, a isti nije ostvario od kada je Murinjo bio "na vlasti" 2017. godine. Samim tim, postaju sve manje nestrpljivi dok tonu sve dublje i dublje. Nov poraz pretrpeli su od Vulverhemptona, ali nije samo poraz to što boli, već činjenica da nisu uspeli da zatresu mrežu ekipe koja je primila ubedljivo najviše golova ove sezone (40). "Vukovima" je to za rukom pošlo samo još protiv Sautemptona - najgore napadačke ekipe Premijer lige.
Stvari su bile jasne skoro od prvog minuta meča, domaćini su bili ti koji su se pitali na stadionu "Molinju". Ekipa koja ima najviše pobeda na "boksing dej" utakmicama (54) nije imala šta da ponudi u ofanzivi. Prvi deo meča krasila je gruba, čvrsta igra na sredini terena koja je donela žuti karton Bruna Fernandeša zbog neopreznog starta.
U 26. minutu ih je Andre Onana spasao ranog zaostatka. Dobra postavka i sjajni refleksi bili su ključ maestralne odbrane Kamerunca, koji je sjajnom parabolom skinuo nezgodan pokušaj glavom Jorgena Strand Larsena.
Stvari su bile mirne, bez golova, do početka drugog poluvremena kada je Fernandeš napravio amaterski propust. Igrao je nesmotreno, mozak mu nije radio. Samo dva minuta posle pauze, vezni igrač Mančestera je kopačkom nagazio na zglob protivnika. Sudija nije ni oklevao, oštar start mora biti kažnjen žutim kartonom, koji je u ovom slučaju pretvoren u crveni karton.
Ovo nikako nije bio potez jednog kapitena, a Portugalac ovim isključenjem postaje prvi igrač od Nemanje Vidića (sezona 2008/2009) koji je tri puta isključen u jednoj sezoni. Treba imati na umu da je decembar tek u pitanu, dai ma vremena i da obori rekord srpskog štopera.
Stigla je kazna dva minuta kasnije, Larsen je postigao gol ali je VAR soba spasila "crvene đavole". Norvežanin je bio za mrvicu ispred lopte, pa je njegov trud bio uzalud. Nije sreća bila na strani ekipe iz Mančestera u 59. minutu, kada je konačan rezultat uspostavljen.
Dosuđen je udarac iz ugla za Vulverhempton, a kao i inače pored zastavice stajao je Mateus Kunja. Junajted u svojoj odbrani ima dosta visokih igrača, ali niko nije mogao da očekuje šta će sledeće da se dogodi. Brazilac je postigao svoj deseti gol sezone, i to na spektakluaran način!
Svi su očekivali centaršut dok je Kunja odlučio da se na momenat pretvori u Dragana Stojkovića Piksija. Prevario je sve i zatresao mrežu direktnim udarcem iz ugla. Andre Onana nije mogao da izvede svoju magiju, "vukovi" su se u tom momentu igrali sa granicom faula nad Kameruncem, ali su mu dovoljno zasmetali da to bude legalan potez, a istovremeno onemogući golmanu Junajteda da odbrani direktan pokušaj na gol.
Teško je podići se posle ovakvog pada - spektakularno primljen gol sa sve igračem manje. Nije imao Mančester kako da pripreti. Moglo je i gore da bude, tojest ubedljiviji poraz. Larsenu je još jedanput poništen pogodak, ovaj put zbog dosta očiglednije ofsajd pozicije.
U finišu meča domaća ekipa je uspela i da potvrdi pobedu, i to u dubokoj sudijskoj nadoknadi. Alehandro Garnačo je izgubio loptu, pa je Vulverhempton imao "autoput" do protivničkog gola. Mateus Kunja je mogao sam da završi akciju, ali je odlučio da bude nesebičan pa je uputio pas Hvang Hi-Čanu koji je bez ikakvog problema savladao Onanu.
Na kraju, druga uzastopna pobeda "Vukova" sa novim menadžerom Vitorom Pereirom na klupi. U pitanju je ekipa koja se dobrom igrom "iskobeljala" iz zone ispadanja i tako ostvarila svoj 15. poen u Premijer ligi. Što se tiče Mančester junajteda - nikad lošije izdanje, sa četvrtim porazom u poslednjih pet utakmica nalaze se na 14. mestu tabele, koji je sve bliži opasnoj zoni i bitkom za opstanak u šampionatu Engleske.
Sve mečeve Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Premijer liga, 18. kolo
ČETVRTAK
Mančester siti - Everton 1:1 (1:1)
/Silva 14 - Endijaj 36/
Bornmut - Kristal Palas 0:0
Čelsi - Fulam 1:2 (1:0)
/Palmer 16 - Vilson 82, Muniz 90+5/
Njukasl - Aston Vila 3:0 (1:0)
/Gordon 2, Isak 59, Džoelinton 90+2/
Notingem Forest - Totenhem 1:0 (1:0)
/Elanga 28/
Sautempton - Vest Hem 0:1 (0:0)
/Boven 59/
Vulverhempton - Mančester junajted 2:0 (0:0)
/Kunja 58, Hvang 90+8/
Liverpul - Lester 21.00 (AP1)
PETAK
Brajton - Brentford 20.30 (AP1)
Arsenal - Ipsvič 21.15 (AP2)
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
10.04.2025 17: 47
Agent napadača Vulverhemptona na pregovorima sa Mančesterom.
04.02.2024 17: 06
Fudbaleri Vulverhemptona su savladali Čelsi 4:2 (2:1) na gostovanju u Londonu, Mančester junajted je bio siguran protiv Vest Hema 3:0 (1:0), a Bornmut i Notingem Forest su odigrali nerešeno 1:1 (1:1) u 23. kolu engleske Premijer lige.
01.02.2024 23: 20
Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vulverhempton 4:3 (2:0) u 22. kolu Premijer lige posle neverovatne drame.
01.02.2024 12: 35
Fudbaleri Vulverhemptona će dočekati Mančester junajted na "Molinjuu" od 21.15 (TV Arena 1 Premium) u okviru 22. kola engleske Premijer lige.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 4d
pre 20 minuta 18: 00
Crnogorski fudbaler Andrej Kostić novi je igrač Partizana, saopštio je danas vicešampion Srbije.
pre 41 minut 17: 39
Mladić od 19 godina hteo da obezbedi alibi uz tvrdnje da mu je bio ukraden mobilni telefon.
pre 46 minuta 17: 34
Prvo veliko pojačanje ovog leta će uskoro biti ozvaničeno na popularnoj "Marakani"!
pre 1 sat 16: 40
Tridesetsedmogodišnji stručnjak već ima bundesligaško iskustvo.
Ostavite komentar