Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju u Njukaslu, Bornmut je napravio spektakulanro iznenađenje savladavši Mančester siti, što je sa jedne strane pomoglo Liverpulu da se osami na tabeli Premijer lige, a s druge, ostavilo mogućnost fudbalerima Aston Vile i Čelsija da se u potpunosti priključe vrhu.
Tim iz Birmingema od 15.00 časova (TV Arena 2 Premium) gostuje Totenhemu u Londonu i ukoliko prekine niz od dve utakmice bez pobede u potpunosti bi se približio Redsima na samo četir boda zaostatka.
Istu računicu ima i Čelsi koji gostuje posrnulom Mančester junajtedu na čijoj će klupi i ovog puta biti Holanđanin Rud van Nisterloj koji je prelazno rešenje do imenovanja novog trenera nakon odlaska Erika ten Haga.
"Nismo dobro igrali u poslednje vreme, dozvolili smo sebi da imamo dve utakmice bez pobede u dva odvojena takmičenja, a to klubu koji ima ambicije kao mi, ne sme da se dogodi. Moramo da se vratimo na pravi put, želimo ponovo da pobeđujemo, a kada igrate protiv tako kvalitetnog tima kakav je Totenhem, onda imate veliki motiv", kaže trener Aaston Viel, Unai Emeri.
Premijer liga, 10. kolo
SUBOTA
Njukasl - Arsenal 1:0 (1:0)
/Isak 12/
Bornmut - Mančester siti 2:1 (1:0)
/Semenjo 9, Evanilson 64 - Gvardiol 82/
Liverpul - Brajton 2:1 (0:1)
/Gakpo 69, Salah 72 - Kadioglu 14/
Ipsvič - Lester 1:1 (0:0)
/Dejvis 55 - Ajuv 90+4/
Notingem Forest - Vest Hem 3:0 (1:0)
/Vud 27. Hadson-Odoi 65, Aina 79/
Sautempton - Everton 1:0 (0:0)
/Armstrong 85/
Vulverhempton - Kristal Palas 2:2 (0:0)
/S. Larsen 67, Gomez 72 - Čalobah 60, Guehi 77/
NEDELJA
Totenhem - Aston Vila 15.00 (A2P)
Mančester junajted - Čelzi 17.30 (A2P)
PONEDELJAK
Fulam - Brentford 21.00
Ostavite komentar