09.04.2023 17:06
Šou Majkla Olizea na "Eland roudu": Roj Hodžson upisao 50. ligašku pobedu na klupi Kristal Palasa Tanjug/Steven Paston/PA via AP

Fudbaleri Kristal Palasa su nakon preokreta došli do ubedljive pobede nad Lidsom 5:1 (1:1) na "Eland Roudu" u okviru 30. kola engleske Premijer lige.

Uprkos tome što su bili u rezultatskom zaostatku i što su igrali bez najboljeg igrača, Vilfrida Zahe, izabranici Roja Hodžsona su uspeli da se vrate i uz pomoć veoma raspoloženog Majkla Elizea dođu do trijumfa.

Vodeći pogodak za domaće bio je delo Patrika Bamforda u 21. minutu, nakon asistencije Brendona Aronsona. Sve je išlo na ruku Lidsu, ali je onda u nadoknadi prvog poluvremena usledilo izjednačenje.

Džefri Šlup je u 46. minutu uposlio Marka Gueija, koji se odlično snašao i pogodio za 1:1, što je donelo veliku psihološku prednost gostima.

Preokret je usledio u 53. minutu, a strelac je bio Žordan Aju. Majkl Olize je centrirao, a iskusni centarfor sjajno reagovao i zatresao mrežu. Samo dva minuta kasnije Olize je upisao novu asistenciju kada je Ebereči Eze bio precizan za 3:1.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u 69. minutu. Olize je kompletirao "het-trik asistencija", a Odson Eduar je bez problema savladao Ilana Melijea. Konačan rezultat postavio je Žordan Aju u 77. minutu utakmice.

Podsetimo, bila je ovo 50. ligaška pobeda Roja Hodžsona na klupi Kristal Palasa.