pre 27 minuta 14: 00
UEFA upozorila Zvezdu: Jedan potez navijača mogao bi skupo da košta crveno-bele
Utakmica između Crvene zvezde i Larna biće odigrana sutra od 20 časova na stadionu "Rajko Mitić" uz prenost na TV Arena 1 sport.
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson)
Fudbaleri Mančster sitija nastavljaju tamo gde su stali prošle sezone, pa su tako vezali drugu pobedu u odbrani šampionskog znamenja, minule nedelje protiv Čelsija a danas u sudaru sa Ipsvičom - 4:1 (3:1), za novu brutalnu poruku konkurenciji u engleskoj Premijer ligi.
Istina, morali su da se vade iz ranog minusa, kada su izgubili loptu u napadu, pa iskontrirani, a samjuel Smodiks jednom dalekom, niskom, ne baš brzom, ali dovoljno preciznom loptom digao, u sedmom minutu, bacio u delirijum malobrojne navijače gostujućeg tima.
To kao da je isprovociralo gnev domaćina, pa je četa Žozepa Pepa Gvardiole krenula da mrvi rivala i smrvila ga je očas posla. Brzopotezna goleada krenula je u 12. minutu, kada je Erling Haland iskoristio penal, pošto je Dejvis prethodno oborio Savia, a sudije iz VAR sobe uz pomoć video tehnologije procenile da se faul desio u kaznenom prostoru.
Onda je "palicu" preuzeo Kevin de Brujne (14), uz veliku krivicu golmana Ipsviča. Odugovlačio je s predajom lopte, pa je pod pritiskom izgubio, a kako je Belgijanac sve lepo ispratio ostalo mu je samo da izvrši rutinsku "egzekuciju".
Na kraju je Haland još jednim pogotkom istakao kandidaturu za najboljeg strelca PRL 2024/25, pošto što je savršeno ispratio let jedne dubinske lopte, dočekao je na levom krilu, ušao u 16 metara i udarcem iskosa ubio ono malo nade protivnika da može do senzacionalnog "skalpa".
Pokušali su Norvežanin da već do kraja prvog poluvremena napune mrežu izazivača, koji se branio rukama i nogama, ali nisu uspeli. U nastavku su imali još manje prilika za ubedljiviji trijumf, ali je jedna ipak poslužila za materijalizaciju apsolutne dominacije u posedu tokom cele utakmice.
Voljom i umećem, a koga bi drugog nego, čudesnog Halanda. Zgrabio je loptu u gužvi, okrenuo se i poslao teledirigovanu "strelu" za konačnih 4:1 samo 120 sekundi pre regularnog toka očekivane "igre mačke i miša", jer su teren delili branilac titule i povratnik u ostrvsku elitu.
Totenhem je bio još suroviju prema Evertonu, isprativši ga sa svog terena sa četiri "komada", pošto su Son dva puta, a Bisuma i Romero po jednom demonstrirali razliku u kvalitetu i mogućnostima dva tima.
Premijer liga, 2. kolo
subota
Brajton - Mančester junajted 2:1 (1:0)
/Velbek 32, Pedro 90+5 - Dialo 60/
Kristal Palas - Vest Hem 0:2 (0:0)
/Souček 67, Bouven 72/
Fulam - Lester 2:1 (1:1)
/Rou 18, Ivobi 70 - Fes 38/
Mančester siti - Ipsvič 4:1 (3:1)
/Haland 12. pen, 16, 88, De Brujne 14 - Smodiks 7/
Sautempton - Notingem Forest 0:1 (0:0)
/Gibs Vajt 70/
Totenhem - Everton 4:0 (2:0)
/Bisuma 14, Son 25, 77, Romero 71/
Aston Vila - Arsenal 18.30 (AP1)
nedelja
Bornmut - Njukasl 15.00 (AP3)
Vulvs - Čelsi 15.00 (AP1)
Liverpul - Brentford 17.30 (AP1)
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
01.02.2026 19: 31
Iako su odigrali izuzetno dominantno prvo poluvreme meča 24. kola Premijer lige, u nastavku meča nisu ličili na sebe - zbog čega su se "pevci" dokopali važnog remija.
01.02.2026 11: 45
Mančester siti je u usponu forme, sa dve uzastopne pobede od 2:0 nad Vulverhemptonom i Galatasarajem. Trijumf nad "vukovima" prekinuo je niz od četiri meča bez pobede u ligi i smanjio zaostatak za Arsenalom na četiri boda.
08.01.2026 08: 59
Antoin Semenjo sinoć doneo trijumf Bornmutu, danas na lekarskim pregledima u Sitiju.
14.12.2025 16: 57
Fudbaleri Mančester sitija su stigli do trijumfa na meču 16. kola Premijer lige
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 27 minuta 14: 00
Utakmica između Crvene zvezde i Larna biće odigrana sutra od 20 časova na stadionu "Rajko Mitić" uz prenost na TV Arena 1 sport.
pre 40 minuta 13: 47
Ni Gvardiola, ni Pirlo...
pre 47 minuta 13: 40
Nepredviđena okolnost...
pre 1 sat 13: 10
Tokom pljačke ukraden je luksuzni ručni sat marke "Roleks", čija se vrednost procenjuje između 8.000 i 14.000 evra.Policija u Briselu potvrdila je da je odmah po prijavi pokrenula istragu i da intenzivno radi na identifikaciji počinilaca.
Ostavite komentar