pre 4 sata 23: 32
(VIDEO) Senegal podigao trofej Afričkog kupa nacija: Dijaz u suzama, Mane MVP turnira
Navikli smo na dosta emotivna finala Afričkog kupa nacija, ali je ovo bila utakmica koja će se dugo pamtiti...
Tanjug/Gareth Fuller/PA via AP
Uvodni meč u 2. kolo Premijer lige nije mogao da bude bolji. Intenzivan, sa dosta trčanja i prilika na obe strane. Bilo je i prečki, stativa, poništenih golova, na kraju i pobednika.
Brajton – Mančester junajted 2:1 (1:0)!
Slavni klub sa "Old Traforda" srušen je u petom minutu nadoknade vremena. Domaćin je pokazao veću energiju u finišu i to iskoristio kada se već činilo da pobednika neće biti. Potpuno je odbrana Junajteda zaboravila na Žoaa Pedra, kome je posle sjajnog centaršuta ostalo samo da se pokloni na drugoj stativi i svom timu donese veliku pobedu.
Fabijan Hirceler stigao je u Brajton 15. juna kao najmlađi trener u istoriji Premijer lige. Tridesetjednogodišnji Nemac debitovao je pobedom na gostovanju u Liverpulu, gde je Everton poražen 3:0, a na svom "Falmeru" se navijačima predstavio još jednim izuzetnim izdanjem.
"Galebovi" igraju dobro, strpljivo, precizno i dovoljno efikasno. Baš kao i u 32. minutu, kada je Karou Mitoma pobegao po strani, odigrao u sredinu, a Dani Velbek sa par metara samo skrenuo loptu u mrežu svog nekadašnjeg kluba. Silovito je Brajton počeo drugo poluvreme, ređali su se napadi, bilo je i velikih prilika, ali ništa od toga nije sputalo goste.
Amad Dialo je imao dosta sreće u 60. minutu, kada se njegov šut odbio od igrača u plavo-belim dresovima i završio u golu. Koliko su tada bili miljenici fortune, toliko nisu tačno deset minuta kasnije. Sve su dobro uradili fudbaleri Mančester junajteda, postigli su i gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda. Garnaćo je šutirao u prazan gol, ali je lopta pogodila u koleno Zirkzea koji je po inerciji nešto ranije počeo da uklizava.
Vrlo lako je i Junajted mogao da ponese u Mančester čitav plen, ali je on ostao u Brajtonu.
Premijer liga, 2. kolo
subota
Brajton - Mančester junajted 2:1 (1:0)
/Velbek 32, Pedro 90+5 - Dialo 60/
Kristal Palas - Vest Hem 16.00 (AS2)
Fulam - Lester 16.00 (AS3)
Mančester siti - Ipsvič 16.00 (AP2)
Sautempton - Notingem Forest 16.00 (AS6)
Totenhem - Everton 16.00 (AS1)
Aston Vila - Arsenal 18.30 (AP1)
nedelja
Bornmut - Njukasl 15.00 (AP3)
Vulvs - Čelsi 15.00 (AP1)
Liverpul - Brentford 17.30 (AP1)
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
19.01.2025 17: 02
Ekipa sa "Old Traforda" opet gubi u Premijer ligi, ovog puta na svom terenu od Brajtona.
24.08.2024 15: 12
Mančester junajted postigao gol, bio je ofsajd, a nije morao.
17.08.2024 12: 51
"Iznenadio me je trenutak kada sam dobio priliku da budem premijerligaški trener. Na kraju, osećam se spremno i da nisam u to uveren, ne bih prihvatio ovaj posao", rekao je švajcarski strateg.
09.07.2024 21: 46
Iako je svima poznato da je engleski napadač meta kluba, ultrasi prave ozbiljne opstrukcije u dogovoru. Ipak, novi italijanski strateg ekipe pokušava da umiri gorući problem.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 7h
pre 4 sata 23: 32
Navikli smo na dosta emotivna finala Afričkog kupa nacija, ali je ovo bila utakmica koja će se dugo pamtiti...
pre 4 sata 23: 06
Veliko slavlje na "San Sebastijanu"...
pre 4 sata 22: 56
Senegal je bio na ivici poraza, ali je neverovatan splet okolnosti preokrenuo situaciju u korist "lavova Terange"...
Ostavite komentar