Njukasl preokrenuo protiv Brentforda i zauzeo treće mesto na tabeli

08.04.2023 17:57
Njukasl preokrenuo protiv Brentforda i zauzeo treće mesto na tabeli Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Njukasla preokrenuli su protiv Brentforda i na kraju slavili sa 2:1 (1:0) u 30. kolu engleske Premijer lige i tako zauzeli treće mesto na tabeli Premijer lige.

Prvo poluvreme bez dileme obeležio je sjajni napadač Brentforda, Ajvan Toni, koji je u 29. minutu promašio penal, prvi u dresu londonskog kluba, ali se iskupio u 46, kada je bio precizniji sa bele tačke i tako upisao svoj 18. gol u sezoni.

Treba naponeuti i da je Toni još u 10. minutu postigao pogodak koji je bio poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Ipak, u drugom delu igre probudio se Njukasl, krenuo svim silama u napad, i već u 53. minutu uspeo da dođe do izjednačenja. Žoelinton je probio po desnoj strani, potom je pokušao da doda loptu na petarac, ali je nju presekao golman Brentforda, David Raja, ali se ona od njega nesrećno odbila u gol.

Svega osam minuta nakon toga usledila je kontra Njukasla koju je krunisao Aleksander Isak lepim golom sa ivice šesnaesterca posle perfektnog dodavanja Kaluma Vilsona.

Do kraja meča, Vislon je uspeo da poveća na 3:1 u korist "svraka", ali je njegov gol zbog igranja rukom poništen.

Fudbaleri Fulama upisali su drugi poraz za redom i četvrtu utakmicu bez pobede, pošto je od njih bolji bio Vest Hem, koji je autogolom Herisona Rida došao do minimalne pobede.

I dalje je Fulam bez Aleksandra Mitrovića, koji je suspendovan na osam mečeva usled guranja sudije na meču sa Mančester junajtedom.