Arsenal položio ispit u Mančesteru: "Tobdžije" preuzele vrh tabele kolo pre kraja Premijer lige

12.05.2024 19:27
Fudbaleri Arsenala i Mančester junajteda Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fudbaleri Arsenala i Mančester junajteda

Fudbaleri Arsenala pobedili su Mančester junajted minimalnim rezultatom na "Old Trafordu" i nastavili trku za Mančester sitijem na vrhu tabele Premijer lige - 1:0 (1:0).

Poslednji, teški ispit, pred odlučujuće 38. kolo engeskog šampionata, ekipa Mikela Artere je danas položila u crvenom delu Mančestera, a junak "tobdžija" bio je Leandro Trosar. Krilni napadač Arsenala postigao je jedini gol na utakmici i to u 20. minutu nakon asistencije Kaija Haverca.

U nastavku susreta videli smo dinamičnu utakmicu, sa dosta šuteva, ali bez većih, pravih prilika. Junajted je imao nešto veću inicijativu u prvih 45 minuta, Arsenal u nastavku. Međutim, nije bilo više golova.

Arsenal se branio i odbranio i osvojio važna tri boda preg poslednji meč u sezoni sa Evertonom narednog vikenda. Ekipa Mikela Artete preuzela je na kratko čelo tabele od Sitija i ima bod i utakmicu više od šampiona, koji tek treba da odigra zaostali meč sa Totenhemom (14. maj).

Podsetimo, osim "pevaca", "građane"očekuje duel i sa Vest Hemom do kraja prvenstva, a taj meč na programu je samo dva dana posle susreta u Londonu.