Mateta kao brzi voz i "projektil" De Brujnea za lud početak na Selhurst parku

06.04.2024 13:59
Kevin de Brujne proslavlja gol protiv Kristal Palasa Tanjug/(AP Photo/Frank Augstein)
Kevin de Brujne proslavlja gol protiv Kristal Palasa

Kristal Palas je prilično rasterećeno dočekao Mančester siti u 31. kolu Premijer lige. Domaćin teško može da ugrozi svoj položaj u najjačoj engleskoj diviziji, tako da će najverovatnije biti njen deo i naredne sezone, dok šampion više nema prava na kiks i u svakoj utakmici do kraja šampionata imaće imperativ pobede. Jednostavno, zaostatak od tri boda vodećim Liverpulom i jednom za drugoplasiranim Arsenalom tako je nametnuo.

Možda je baš iz tog razloga publika u domu Kristal Palasa, na čuvenom Selhurst parku, mogla da uživa u uvodnim minutima meča.

Manje od 180 sekundi se igralo kada je sevnula kontra domaćina, a Žan-Filip Mateta matirao Stefana Ortegu. Posle ovog pogotka ređali su se napadi Sitija, ali i kontre Palasa. Ipak, gosti su uspeli da uzvrate deset minuta kasnije…

Individualni kvalitet Kevina de Brujnea bio je presudan, sve je sam uradio na levom boku, pomerio loptu u stranu i onda opalio kao iz topa za 1:1.

Čini se da nas uzbuđenja na ovoj utakmici tek očekuju…