Siti bez Halanda i De Brujnea nadigrao Aston Vilu, het-trik Fodena

03.04.2024 23:20
Fil Foden i Džek Griliš Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fil Foden i Džek Griliš

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su rutinsku pobedu u 31. kolu Premijer lige protiv Aston Vile - 4:1 (2:1).

Pep Gvardiola na ovoj utakmici nije mogao da računa na Erlinga Halanda i Kevina de Brujnea, glavne zvezde tima, ali je španski stručnjak imao na koga da se osloni.

Prvo je u 11. minutu Rodri poput pravog napadača sjajno odreagovao u šesnaestercu i posle dodavanja Žeremija Dokua doneo je Sitiju prednost.

Svega devet minuta kasnije na 1:1 poravnao je Džon Duran posle sjajnog duplog pasa koji je odigrao sa Morganom Rodžersom, ali je to izgleda samo naljutilo "građane".

Fil Foden je u nadoknadi prvog poluvrena postigao gol iz slobodnog udarca, onda je u 62. sa ivice kaznenog prostora postigao svoj drugi gol, da bi u 69. minutu sa maltene istog mesta postavio konačnih 4:1, ali i potvrdio het-trik.

Siti se sa ova tri boda izjednačio sa Liverpulom koji takođe ima 67, ali i za dva gola bolju gol razliku. Vila je i dalje četvrta, ali i njih može da prestigne Totenhem ukoliko slavi protiv Notingema.

Mančester u narednom kolu gostuje Kristal Palasu, dok će Vila ugostiti Brentford.