Arsenal ponovo na vrhu Premijer lige: "Tobdžije" oduvale Luton

03.04.2024 22:26
detalj sa meča Arsenala i Lutona, u kom je slavio londonski tim Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
detalj sa meča Arsenala i Lutona, u kom je slavio londonski tim

Arsenal je opet lider Premijer lige, pošto je večeras bio bolji od Lutona pred svojom publikom, pa posle tih 2:0 (2:0) ima bod više od Livepula, makar do sutrašnjeg meča 31. kola "redsa".

Bodovi su vlasnika dobili već u prvom poluvremenu utakmice, u kojoj su "tobdžije" češće imale loptu u nogama, ali se nisu pretrgle u šutevima u pravcu okvira gola. Svega četiri za 90 minuta, ali je jedan takav pretvoren u gol, a ostatakk posla, na svoju štetu, obavili su gosti.

U strelce se najpre upisao Martin Edegard u 24. minutu. Iz prve prave akcije od početka u duela, pokrenute oduzimanjem lopte... Haverc je pred njen kraj s desne strane ćušnuo "bubamaru" do norveškog veziste, a ovaj ju je levicom, sa 11, 12 metara, bez čuvara u bloku, odapeo u središnji deo mreže.

Već tada je aktuelni vicešampion Engleske zakoračio ka 21. premijerligaškoj pobedi ove sezone, ali ju je Daiki Hašioka za svaki slučaj potvrdio (44). Japanski defanzivac hteo je najbolje, a uradio najgore, savladavši golmana kandidata za ispadanje u Čempionšip.