Remi u Londonu: Brentford i Mančester junajted podelili bodove uz dva gola u nadoknadi vremena

30.03.2024 23:02
Fudbaler Brentforda Matiijas Jergensen na meču protiv Mančester junajteda Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaler Brentforda Matiijas Jergensen na meču protiv Mančester junajteda

Fudbaleri Brentforda i Mančester junajteda su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) u 30. kolu engleske Premijer lige. Iako su "crveni đavoli" poveli u nadoknadi vremena, više će za ovim remijem žaliti domaćin koji se ispromašivao na ovom meču.

"Pčelice" su bile znatno bolje od prvog minuta utakmice. Ekipa Tomasa Franka je stvarala šanse i bila konkretniji rival, dok gosti iz Mančestera nisu uspeli da ozbiljnije priprete u prvom poluvremenu. Srećom po njih, na pauzu se otišlo bez pogodaka.

Ista slika viđena je i u drugom poluvremenu. Brentford je imao inicijativu, čak je i postigao gol, ali je pogodak Ajvana Tonija poništen zbog ofsajd pozicije. Čak tri puta su "pčelice" pogodile okviru gola Andrea Onane, ali lopta prosto nije htela da završi u mreži iza njegovih leđa.

Činilo se da nećemo videti golove u poslednjoj utakmici Premijer lige u ovom danu, ali je Mejson Maun imao drugačije planove. Engleski reprezentativac je doneo vođstvo "crvenim đavolima" u 96. minutu, ali je to bilo kratkog daha. Kristofer Ajer je na asistenciju Ajvana Tonija poravnao na 1:1 u 99. minutu.

Mančester junajted je ostao na šestoj poziciji sa 48 osvojenih bodova, dok je Brentford sa druge strane na 15. mestu sa 27.