(VIDEO) Moćni Mo Salah se vratio na teren i vratio moć Liverpulu

17.02.2024 15:31
Mohamed Salah slavi gol protiv Brentforda Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Mohamed Salah slavi gol protiv Brentforda

Moćan Mohamed Salah - moćan i Liverpul. Vratio se Egipćanin na teren posle povrede i za samo tridesetak minuta u drugom delu rešio sve dileme oko nova tri boda "redsa" na gostovanuju Brentfordu u 25. kolu Premijer lige. Valjda željan fudbala, "Faraon" je na delu pokazao zbog čega je godinama jedan od najboljih napadača sveta.

Znali su u Liverpulu da će im biti teško protiv Brentforda, koji je povratkom Ivana Tonija dobio snagu u ofanzivi. I imao je napadač domaćina dve prilike, ozbilnije od one koju je prokockao Diogo Žota na startu za goste, međtuim, ostale su neiskorišćene.

A, onda je "sevnula" kontra gostiju, Žota je glavom pustio loptu do Darvina Nunjeza koji je imao otvoren put do gola. Kada je stigao na 16 metara bocnuo je loptu poput Karela Poborskog preko golmana domaćina za vođstvo "redsa" na poluvremenu.

Mohamed Salah je zamenio povređenog Dijoga Žotu na samom kraju prvog poluvremena, a zatim je u drugom viđen pravi šou Faraona. Igrao se salah sa odbranom domaćina, prvo je asistirao Mek Alisteru za 2:0, da bi posle promašene prilike, onu drugu iskoristio za 0:3.

Ivan Toni je nastavio nisku golova od kako se vratio posle osmomesečne suspenzije, mirno je realizovao dobar napad što mu je bio četvrti pogodak u četiri meča.

Nije dozvolio Liverpul dramu na kraju, pa je Kofi Gakpo pogotkom stavio tačku na ubedljiv trijumf.