Norveški "robot" nastavlja gde je stao: Haland sa dva pogotka vratio Siti na vrh tabele

Autor: Aleksa Janković

10.02.2024 15:35
Fudbaler Mančester sitija, Erling Haland na meču protiv Evertona Tanjug/AP Photo/Rui Viera
Fudbaler Mančester sitija, Erling Haland na meču protiv Evertona

Fudbaleri Mančester sitija su savladali Everton 2:0 (0:0) u 24. kolu engleske Premijer lige, a u centru pažnje je bio Erling Haland. Norvežanin se nedavno vratio na teren nakon povrede, a na utakmici protiv "karamela" je upisao prve golove još od kraja novembra.

U prvom delu igre nije bilo previše ozbiljnih prilika. Dve najbolje šanse bile su kreacija domaćih igrača. Mateus Nuneš i Nejtan Ake su se našli u tim situacijama, ali se tim Šona Dajša uspešno odbranio. Kako se na pauzu otišlo bez pogodaka, Pep Gvardiola je shvatio da mora da uvede "tešku artiljeriju".

Želeo je španski trener da poštedi Kevina De Brujnea, ali je Belgijanac ipak morao da uđe u igru kada Sitiju nije išlo. Iako se možda nije našao u ulozi asistenta u 71. minutu, nema sumnje da je njegovo prisustvo na terenu "građanima" donelo pogodak. Haland je postigao prvi pogodak nakon povratka iz povrede. Everton je bio primoran da se otvori i pojuri gol za izjednačenje. Tako je kontra napad u 85. minutu pretvoren u pogodak. Kevin De Brujne je dao loptu Halandu u prostor, a Norvežanin je "otresao" svog čuvara i rutinski matirao Džordana Pikforda.

Siti se ovim trijumfom popeo na lidersku poziciju u Premijer ligi sa 52 osvojena boda. Everton je sa druge strane ostao u zoni ispadanja na 18. mestu sa 19 bodova.