(VIDEO) Sedam golova na meču, dva u nadoknadi: Triler u Vulverhemptonu pripao Junajtedu

01.02.2024 23:20
Fudbaleri Mančester junajteda Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Fudbaleri Mančester junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vulverhempton 4:3 (2:0) u 22. kolu Premijer lige posle neverovatne drame.

Imali su igrači Erika Ten Haga pobedu u džepu i vođstvo od 3:1 do 84. minute, ali su diskutabilnim odlukama u nadoknadi, dozvolili "vukovima" da se vrate.

U neverovatnoj završnici Vulvsi su golovima Kilmana i Neta uspeli da izjednače na 3:3, ali su ipak poklekli u dubokoj nadoknadi.

Od prave bruke "crvene đavole" sačuvao je Meino, koji posle brze kontre golom u 97. minuti, postavio konačnih 4:3.

Junajted je prvi došao do vođstva u 5. minutu preko Rašforda. Zatim se i Hojlund upisao u listu strelaca za 2:0. Sredinom poluvremena Sabrija je smanjio na 2:1, da bi Mektomini u 75. minutu pogodio za, ispostaviće se, nedovoljnih 3:1.

Vulverhempton se golovima Neta i Kilmana od 85. do 95. minuta, vratio u igru i doneo nadu domaćim navijačima, ali je sve to bilo kratkog daha.

Meino je u samom finišu iskoristio lošu komunikaciju u odbrani rivala i pogodio za veliku i prekopotebnu pobedu Junajteda.