Podela bodova u Londonu: Vest Hem i Bornmut remizirali 1:1

01.02.2024 22:27
Fudbaleri Vest Hema i Bornmuta Tanjug/Adam Davy/PA via AP
Fudbaleri Vest Hema i Bornmuta

Fudbaleri Vest Hema i Bornmuta remizirali su u Londonu 1:1 (0:1) u utakmici 22. kola Premijer lige.

Prvi su do vođstva došli fudbaleri Bornmuta, koji su u trećem minutu, golom Solanke, kapitalizovali period bolje igre u prvom poluvremenu, da bi u nastavku susreta "čekićari" bili konkretniji.

Ekipa iz Londona podgila je tempo, ušla u bolji ritam i nakon nešto agresivnijeg pristupa, stigla do izjednačenja u 61. minutu preko Varda-Prausa. Vezista Vest Hema bio je siguran sa "bele tačke", što mu je bio peti pogodak u sezoni.

U nastavku susreta gledali smo dinamičnu utakmicu, gde se mahom sve odvijalno na sredini terena, uz nešto više prilika Vest Hema, iako je Bornmut imao mali bolji posed. Ali, nije bilo promene rezultata. Obe ekipe podelile su bodove.

Vest Hem će u narednom kolu gostovati Mančester junajtedu, dok će Bornmut dočekati Notingem Forest.