Prvi poraz Čelsija na "Enfildu" posle četiri godine: Liverpul napunio mrežu "plavaca"

31.01.2024 23:14
Fudbaleri Liverpula na meču protiv Čelsija Tanjug/AP Photo/Jon Super, File
Fudbaleri Liverpula na meču protiv Čelsija

Fudbaleri Liverpula zadržali su visok učinak u Premijer ligi i posle 22. kola, pošto su na svom terenu ubedljivo savladali Čelsi rezultatom 4:1 (2:0).

Veći deo posla igrači Jirgena Klopa odradili su u prvom poluvremenu, iako su u finišu tog dela igre promašili penal. Golovima Žote i Bredlija poveli su 2:0 do odmora, a pogođen okvir gola sa "bele tačke" Nunjeza, ih nije naročito koštao u nastavku.

Sa pravim mentalitetom i jasnim planom izašli su "redsi" na teren u drugom poluvremenu i još jednom preuzeli konce igre u svoje ruke. Diktirali su tempo igrači Liverpula, ka golu Čelsija uputili su skoro 30 šuteva, a put do mreže Petrovića pronašli su još dva puta.

Najpre u 65. minutu preko Soboslaja, a onda i u 79. preko Dijaza. U međuvremenu je Čelsi uspeo da smanji rezultat golom Nkunkua, ali je na sreću domaćih navijača, to bilo sve od gostiju iz Londona.

Na kraju, ubedljiva pobeda Liverpula i prva protiv Čelsija na "Enfildu" još od 2020. godine, posle koje su se ponovo učvrstili na vodećem mestu tabele. "Redsi" sada imaju utakmicu i pet bodova više od Sitija, koji je večeras bez većih probelma savladao Barnli na svom terenu.