Poraz Barnlija na "Etihadu": Totenhem nakon preokreta bolji od Brentforda

31.01.2024 22:32
Radovanje fudbalera Mančester sitija na utakmici protiv Brentforda Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Radovanje fudbalera Mančester sitija na utakmici protiv Brentforda

Seriju pozitivnih rezultata fudbaleri Mančester sitija nastavili su večeras pred svojim navijačima, gde su u sklopu 22. kola Premijer lige savladali Barnli - 3:1 (2:0).

Bila je to osma pobeda u nizu u svim takmičenjima za ekipu Pepa Gvardiola, koja je posle novog trijumfa u šampionatu, prišla vodećem Liverpulu na dva boda zaostatka.

Kao što i sam rezultat govori, večeras na "Etihadu" nije bilo iznenađenja. Šampion je odigrao praktično sa pola gasa i bez veće muke upisao nova tri boda. Prednost od dva gola Siti je stekao već u 22. minut na krilima dvostrukog strelca Alvareza, da bi početkom drugog poluvremena Rodri postavio nedostižnih 3:0.

U drugom okršaju večeri sastali su se fudbaleri Totenhema i Brentforda, a na kraju su se više radovali igrači Angea Postekoglua - 3:2 (0:1).

Iako je Brentford poveo u gostima, Totenhem je sa tri efektna pogotka u razmaku od osam minuta, došao do preokreta. A, potom i do pobede. Tvorci preokreta bili su Udogi, Džonson i Rišarlison koji su pogađali mrežu Brentforda od 48. do 56. minuta.

Toni je zatim, sredinom poluvremena, smanjio na 3:2, ali to nije poremetilo dobar ritam "pevaca", koji su do kraja izdržali nalete rivala i došli do 13. pobede u sezoni.

Totenhem je tako stigao do 43. boda, čime je prestigao Aston Vilu na četvrtom mestu tabele, dok je Brentford ostao na 15. poziciji.