15.03.2023 22:36
Minimalac Brajtona protiv Kristal Palasa, Brenford ostavio Sautempton na začelju tabele Guliver/MarkxDxFuller

Danas su odigrane dve zaostale utakmice Premijer lige, gde su po tri boda upisale jedna domaća i gostujuća ekipa. Najpre je u meču sedmog kola Brentford savladao Sauptemton na strani 2:0 (1:0), dok je u susretu sedme runde Brajton nadigrao Kristal Palas kod kuće 1:0 (1:0)

Strelac za Brajton bio je Soli Marš u 15. minutu, dok je asistent bio Kaoru Mitoma. Ovim trijumfom ekipa Roberta Di Zerbija upisala je 42. bod i primakla sa Liverpulu na deobi šestog mesta, koji ima i utakmicu više.

U drugom susretu, Brentford je slavio golovima Ivana Tunija i Joane Vise. Kristijan Norgard je bio asistent kod prvog gola u 32. minutu, dok je kreator drugog pogotka bio Ivan Tuni u zaostalom vremenu.Tim Tomasa Franka se tako učvrstio na osmom mestu Premijer lige, gde ima 41 bod i uz Brajton će pokušati da obezbedi kartu na evroscenu naredne sezone.

Sa druge strane, Kristal Palas je ostao na 12. poziciji sa 27 bodova, dok je Sautempton i dalje na začelju tabele sa 22.