Mučenje, pa ubedljiv "brejk" Liverpula protiv Bornmuta: Nunjez i Žota dali četiri "komada" u drugom delu

21.01.2024 19:26
Fudbaleri Liverpula Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaleri Liverpula

Nije Liverpul lako preskočio gostovanje Bornmutu u 21. kolu Premijer lige, pa opet je na rezultatski ubedljiv način odneo sva tri boda iz "neprijateljskog gnezda" - 0:3 (0:0).

Taman u skladu sa prognozama, jer je ipak to bio sudar lidera fudbalskog prvenstva Engleske i ekipe sa 12. mesta u najjačoj klupskoj konkurenciji,. Baš u svemu na suprotnim stranama "sveta".

Istina, crveni su se namučili pre nego što su načeli mrežu domaćina. Imali su terensku inicijativu, nisu im nedostajale i prilike za gol, ali moralo je da prođe celo poluvreme da bi se raspucali.

I to dvojica igrača, jer su Darvin Nunjez i Diogo Žota sa po dva "komada" uništili ambicioznog, večeras ne i dovoljno dobrog rivala. Prvi je zadao početni i zadnju udarac, u 49. i 90+2. minutu, dok je drugi pogađao između toga (70, 79).

S tim što je Žota utakmicu završio i sa jednom asistencijom, te je zahvaljujući tom detalju pretekao kolegu u borbi za zvanje igrača meča.

I to sve bez Mohameda Salaha, koji igra za Egipat na Afričkom kupu nacija, odnosno povelikog broja povređenih prvotimaca. Pa, opet, daleko ubedljivije nego u ovosezonskom Liga kupu (2:1).