21.01.2024 17:17
Vest Hem ispustio pobedu u Šefildu: Mekburni sačuvao bod Junajtedu u dubokoj nadoknadi Tanjug/Mike Egerton/PA via AP

Fudbaleri Vest Hema remizirali su sa Šefild Junajtedom 2:2 (1:1) na gostovanju u utakmici 21. kola Premijer lige. Gosti iz Londona imali su aktivan rezultat sve do samog kraja, ali je poslednja ekipa na tabeli ipak uspela da sačuva bod u dubokoj nadoknadi. I to golom iz penala!

U gotovo poslednjim trenucima utakmice, koja je produžena šest minuta, a trajala je duplo više, Džonson je nesmotreno reagovao u svom šesnaestercu, da bi nakon diskutabilne odluke sudije, najstrožiju kaznu realizovao Mekburni u 102. minutu za veliko slavlje na tribinama.

Ekipa Dejvida Mojesa je na taj način propustila dobru priliku da upiše prvu pobedu ove godine, odnosno još od utakmice sa Arsenalom (2:0) i nastavi trku ka mestima koja vode u Evropu. Ali je nesmotren faul defanzivca "čekićara", na kraju, ipak koštao goste iz Londona boljeg rezultata.

Vest Hem je inače prvi došao do prednosti. Šefild je dva puta jurio rezultat. Prvi pogodak postigao je Korner u 28. minutu. Dijaz je izjednačio u finišu poluvremena. Vard-Praus povisio je na 2:1 u 79. minutu, takođe iz jedanaesterca, da bi konačan rezultat postavio rezervista Junajteda koji je dobio šansu početkom drugog poluvremena.