(VIDEO) Bez pobednika na "Old Trafordu": Mančester junajted i Totenhem podelili bodove u derbiju kola

14.01.2024 19:31
Pedro Poro (Totenhem) i Markus Rašford (Mančester junajted) u duelu Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Pedro Poro (Totenhem) i Markus Rašford (Mančester junajted) u duelu

Fudbaleri Mančester junajteda i Totenhema su odigrali izuzetno zanimljiv meč u 21. kolu engleske Premijer lige. Na kraju podela bodova i 2:2 (2:1) na "Old Trafordu".

Verovatno se svi navijači nisu ni smestili na stadionu u Mančesteru, a na semaforu je već stajao 1:0. Rasmus Hojlund je nakon prodora Markusa Rašforda pokupio "ničiju loptu" u šesnaestercu i vrhunskim udarcem poslao loptu pod prečku gola Giljelma Vikarija. Gosti su odmah preuzeli incijativu kako bi poravnali rezultat.

Najveće pretnje stizale su nakon centaršuteva Pedra Pora, a upravo se španski bek našao u ulozi asistenta u 19. minutu. Nakon kornera je pronašao Ričarlisona koji je glavom samo skrenuo loptu u mrežu Andrea Onane. Ipak, tu nije bio kraj golovima jer je pred kraj prvog dela igre Rašford nakon duplog pasa sa Hojlundom postigao pogodak za novo vođstvo "crvenih đavola".

Baš kao i u prvom poluvremenu, viđen je radni gol i u drugih 45 minuta. Nije prošlo ni punih 60 sekundi, Rodrigo Bentankur je iskoristio dodavanje Tima Vernera i ponovo doneo izjednačenje "spursima". Totenhem je bio konkretniji rival do kraja meča, dok je Junajted uglavnom pretio preko kontra napada. Međutim rezultat je ostao nepromenjen i ekipe su podelile bodove.