Arsenal ekspresno do pobede nad Fulamom, Sautemptonu bod protiv Junajteda

12.03.2023 17:03
Arsenal ekspresno do pobede nad Fulamom, Sautemptonu bod protiv Junajteda Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Fulama, čiji je napad predvodio Aleksanadr Mitrović bili su bespomoćni protiv Arsenala.  Lider Premijer lige gostovao je u 27. kolu na Krejven Kotidžu i bez većih problema upisao tri boda pobedom od 3:0 (3:0).

Sve je bilo gotovi nakon prvih 45. minuta, Leandro Trosar je pakovao šanse saigračima koji su bili neumoljivi pred mrežom Bernarda Lena. Belgijanac je idealno centrirao a Gabrijel Magalješ u 21. minutu i pet minuta kasnije Gabrijel Martineli udarcem glavom doneli vođstvo od 2:0.  Dodavanje Trosara pogotkom je krunisao i Martin Edegard za nedostižnih 3:0.

Veliko iznenađenje priredio je Sautempton na gostovanju Mančester junajtedu. Na Old Trafordu mreže su mirovale, a domaćin je od 35. minuta ostao bez isključenog Kazemira. Brazilac je zaradio direktan crveni karton  nakon grubog starta.

Do promene rezultat moglo je doći u nastavku ali je šuteve prvotimca domaćih Bruna Fernandeša i desnog beka gostiju Voker-Pitersa zasustavila stativa.

Fudbaleri Vest Hema su u velikom problemu kada je u pitanju borba za opstanak. Ugostili su Aston Vilu i odigrali 1:1, goste je u vođšstvo doveo Oli Votkins, a malo kasnije Benrama je izjednačio iz penala.