Liverpul drži čelo Premijer lige: Salah promašio penal a zatim razoružao Njukasl u drugih 45 minuta

01.01.2024 22:58
Mohamed Salah izvodi penal Tanjug/(AP Photo/Jon Super)
Mohamed Salah izvodi penal

Liverpul se ispromašivao, uspeo je u sjajnom drugom delu da pobedi Njukasl 4:2 (0:0) u 20. kolu i ostao je lider Premijer lige. Meč je bio intenzivan, sa mnogo šuteva, prilika, promašenih zicera, lepih akcija, golova, a lider Premijer lige je svakako zaslužio trtijumf.

Domaćin se kao retko kad ispromašivao u prvom poluvremenu. Imali su pregršt prilika, pogađali okvior gola a Mohamed Salah nije iskoristio ni penal. Briljirao je vremešnik golman Njukasla Martin Dubravka, prva figura togh dela susreta jer je imao pet odbrana, a čak 13 udaraca igrača domaćina nije pogodilo metu. Gosti iz Njukasla su pogodili samo jednom okvir gola, ali taj pogodak bio je poništen zbog ofsajda.

Neverovatna kanonada i opsada gola Njukasla nije donela promenu rezultata. Sve je počelo kada je Dubravka odbranio zicer Darvinu Nunjezu. Zatim su pokušavali Krtis Džons, poništen je gol Luisa Dijaza zbog ofsajda, a onda je Sven Botman napravio penal nad Dijazom. Dubravka je pročitao Salaha, Trent Aleksander-Arnold je naleteo na odbitak i - promašio gol. Isti igrač je za kraj pogodio stativu, pa se na odmor otišlo bez golova iako je bilo viđeno mnoštvo prilika.

Drugi deo meča počeo je golovima. Mohamed Salah se iskupio za promašeni penal, posle dobre akcije Dijaša i Nunjeza ostalo mu je da sa pet metara ubaci loptu u praznu mrežu.

Da Dubravka nije odbranio bombu Nunjeza koji minut kasnije možda na semaforu ne bi stajalo 1:1. Isak je dobio dobar dubinski pas i preko Alisona pogodio za izjednačenje.

Nije taj pogodak obeshrabrio domaćine, koji je u četiri minuta dva puta tresao mrežu Dubravke. Krtis Džons je iskoristio dodavanje Žote, a Kodi Gakpo pas Salaha za 3:1.

Međutim, domaćin nije i stavio tačku na novi trijumf jer su gosti iz trećeg udarca u okvir postigli i drugi gol. Sven Botman je bio strelac posle kornera Longstafa.

I onda je sudija Tejlor dosudio i drugi penal za Liverpul. Dubravka je sružio Žotu, zaradio samo žuti karton, a Salah dva puta ne promašuje sa bele tačke.

Na krajun Mo Salah odlazi na Kup Afrike sa dva pogotka i asistencijama, jednom direktonom i drugom začetničkom za pogodak. Golman Njukasla Marzin Dubravka imao je čak 12 odbrana na meču, skinujo je i penal, ali nije bio svemoguć na "Enfildu".