Goleada na "Ameksu": Brajton dominirao, pa strepeo na kraju

Autor: Aleksa Janković

28.12.2023 22:33
Igrači Brajtona Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Igrači Brajtona

Činilo se da je tim Angelosa Postekoglua pronašao put ka uzlaznoj formi, vezao tri pobede ali je niz prekinut na jugu Engleske. Brajton je bio bolji od Totenhema 4:2 (2:0) u okviru 19. kola Premijer lige.

Domaćin je znatno opasniji bio u prvoj fazi utakmice, što im je donelo prednost u 12. minutu. Žoao Pedro je pronašao Džeka Hinšelvuda koji je ostao potpuno sam na desnoj strani i odličnim udarcem savladao Giljelma Vikarija. Brazilac nekoliko minuta nakon toga nagradio pogotokom, jer je bio preciza sa "bele tačke". Gosti iz Londona su imali i sreće jer je Džejms Milner imao priliku da ih u potpunosti "nokautira" u 32. minutu, ali se isprečila stativa.

U drugih 45 minuta je tim Roberta De Zerbija kontrolisao tempo i pokušavao da uspori ritam. Uprkos tome Ričarlison je imao dve dobre prilike, nakon jedne je i zatresao mrežu, ali uzalodno jer je ofsajd zastavica bila podignuta u oba slučaja. Upravo nakon poništenog gola Brazilca, Pervis Estupinjan je obeleži povratak na teren fantastičnim pogotkom sa 18 metara. Ekvadorac je tri meseca proveo van stroja usled povrede. Žoao Pedro je ponovo dobio priliku da izvede jedanaesterac u 75. minutu, i ponovo je bio siguran. Aleho Veliz je u 81. minutu na asistenciju Hjun Min Sona smanjio na 4:1, dok je samo četiri minuta nakon toga Ben Dejvis postigao još jedan gol za "spurse". Ipak, već je bilo kasno za bilo kakav preokret gostujuće ekipe.

Brajton se nakon ove pobede nalazi na osmoj poziciji sa 30 osvojenih bodova, dok je Totenhem peti sa 36.