Bouven i Kudus srušili "crvene đavole": Vest Hem preskočio Junajted na tabeli Premijer lige

23.12.2023 15:25
Džerod Boven (Vest Hem) matirao je Andrea Onanu (Mančester junajted) Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Džerod Boven (Vest Hem) matirao je Andrea Onanu (Mančester junajted)

Vest Hem je ponovio prošlu sezonu, ponovo je savladao Mančester junajted, ovog puta ubedljivije 2:0 (0:0), ali "đavo" za "crvene đavole" nije bio Behrama već su bili Džerod Boven i Mohamed Kudus. Ekipa iz Londona je ovim trijumfom preskočila Junajted na tabeli Premijer lige.

Vest Hem je u meč protiv Junajteda ušao kao blagiu favorit, pre svega zbog forme, ali gosti su u prvom poluvremenu bili bliži vođstvu. Mladi Alehandro Garnačo propustio je dve najbolje prilike za goste. Prvo je u 35. minutu iz idealne prilike pogodio u nogu golmana Areolu, a četiri minuta kasnije iz slične situacije previše je petljao i umesto šuta pokušao da asistira i bio je izblokiran. Vest Hem nije uspeo ozbiljnije da ugrozi golmana Onanu, a treba reći da je vrlo dobru partiju pružio mladi štoper Vili Kambvala, na debiju za Junajted.

Domaćini su prvu dobru priliku propustili u ranoj fazi nastavka, kada je Bouven šutirao glavom, a Onana uspeo da odbrani taj udarac. Ipak, Džerod Bouven je prelomio meč u 72. minutu. Maestralno je Paketa poslao loptu preko poslednje linije Junajteda, a Boven iz dva puta ugurao loptu u mrežu za veliko slavlje navijača "čekićara".

Borba se rasplamsala posle gola, imali su gosti priliku preko Rašfroda da izjendače, ali je Mohamed Kudus u kontri nadmudrio štopere Junajteda i sa 15 metara pečatirao trijumf Vest Hema.

Predao se Junajted posle drugog gola, nove brige za menadžera Erika ten Haga i novi pad na tabeli Premijer lige.