Liverpul posle preokreta nadigrao Kristal Palas i popeo se na vrh tabele Premijer lige

09.12.2023 15:59
Harvi Eliot slavi gol protiv Kristal Palasa Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Harvi Eliot slavi gol protiv Kristal Palasa

Liverpul se popeo na vrh tabele Premijer lige pobedom protiv Kristal Palasa u gostima, u 16. kolu engleskog šampionata - 1:2 (0:0).

Žan-Filip Mateta postigao je gol za vođstvo Palasa u 57. minutu, a izjednačio je Mohamed Salah u 76.

Golu Egipćanina prethodio je drugi žuti karton Džordana Ajua, te su domaćini do kraja morali da igraju sa igračem manje.

Liverpul je na pobednički pogodak čekao sve do 91. minutu, a njega je postiglo dete kluba, Harvi Eliot.

Liverpul ima 37 bodova nakon 16 odigranih utakmica. Iza njega je, bar zasad, Arsenal s 36 bodova. Sledi senzacija Aston Villa sa 32 boda, a pravo ta dva tima igraju danas od 18.30 (Arena 1 Premium).