Vulvsi pali u Londonu: "Tobdžije" sa vrha tabele čekaju kiks Sitija protiv Totenhema

02.12.2023 18:00
Fudbaleri Arsenala i Vulverhemptona Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Fudbaleri Arsenala i Vulverhemptona

Opravdali su fudbaleri Arsenala ulogu favorita pred svojim navijačima protiv Vulvsa u 14. kolu Premijer lige. Bez većih problemima slavili su 2:1 (2:0) i bar do sutra, uvećali  razliku nad Mančester sitijem na čelu tabele, gde sada imaju četiri boda više od "građana" (29), koje sutra očekuje težak susret sa Totenhemom na "Etihadu".

Veći deo posla "tobdžije" su odradile u ranoj fazi utakmice, kada su stekli dva gola prednosti. Susret u Londonu odlično je počeo po domaćina. Arsenal je od starta nametnuo svoj ritam i već u 6. minutu došao do vodećeg pogotka preko Sake, da bi u 13. udvostručio prednost golom Odegarda.

Od tog trenutka do poslednjeg zvižduka, Arsenal je vodio glavnu priču na terenu i mahom se sve odvijalo na polovini Vulvsa, koji su u 86. minutu, ipak, uveli meč u neizvesnost golom Kunje. Ali, na sreću domaćih navijača, više nije bilo raspoloženih strelaca i promene rezultata.