Premijer Liga fudbal Mančester siti Mančester junajted Čelsi Totenhem Arsenal Liverpul | Arena Sport
srb
najnovije
Premijer liga

Učinak napadača "velike šestorke" engleskog fudbala: Ogromna razlika između dva Mančestera, Totenhem i Čelsi sa identičnim brojkama logo sponzor

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

13.11.2023 19:02
Učinak napadača "velike šestorke" engleskog fudbala: Ogromna razlika između dva Mančestera, Totenhem i Čelsi sa identičnim brojkama Guliver/AP Photo/Dave Thompson

Prošlo je 12. kola Premijer lige i aktuelni šampion Mančester siti je na liderskoj poziciji na tabeli. Ipak, situacija je daleko neizvesnija ove godine u odnosu na prethodnu. Tada je Arsenal bio prvi, a u stopu ga je pratio tim Pepa Gvardiole. Ove sezone lidera i petoplasiranu Aston Vilu deli svega tri boda!

Upravo su "građani" i na vodećoj poziciji kada gledamo najjefikasniju napadačku trojku. Ako u obzir uzmemo tri igrača koja imaju zajedno najviše nastupa, Erling Haland, Fil Foden i Hulijan Alvarez su postigli čak 20 golova od Sitijevih 32 u elitnom rangu engleskog fudbala.

Na drugom mestu se nalazi Liverpul. Jirgen Klop je najčešće koristio trio Diogo Žota-Darvin Nunjez-Mohamed Salah, a oni su mu uzvratili sa 18 pogodaka od 27 koliko su "redsi" ukupno postigli.

 

 

Odmah iza njih se nalaze Čelsi i Totenhem sa identičnim učinkom. Napad tima Angelosa Postekoglu predvode Hjun Min Son, Dejan Kuluševski i Džejms Medison sa 14 golova od 24. Sa druge strane "plavci" su najviše pogodaka postigli sa Nikolasom Džeksonom, Kolom Palmerom i Rahimom Sterlingom.

Navijače Arsenala bi verovatno mogao da zabrine učinak njihovih napadača. Usled povrede Gabrijela Žezusa, Edi Nketija je uskočio u napadačku trojku zajedno sa Gabrijelom Martinelijem i Bukajo Sakom. Njih trojica su ove sezone postigli samo 10 golova za "tobdžije" u Premijer ligi.

Ipak, najviše razloga za brigu imaju na "Old Trafordu". Erik Ten Hag se najčešće birao da Markus Rašford, Rasmus Hojlund i Entoni predvode napad Mančester junajteda. Međutim, ovaj trio je postigao samo jedan premijerligaški gol u ovoj takmičarskoj godini! Taj jedini pogodak je delo Rašforda na meču protiv Arsenala u kom su "crveni đavoli" poraženi 3:1.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Od šampionske krune do gašenja: Boavista posle 123 godine pred nestankom zbog finansijskog kraha

Vesti iz fudbala

pre 24 minuta 13: 48

Od šampionske krune do gašenja: Boavista posle 123 godine pred nestankom zbog finansijskog kraha

Kriza u Boavisti traje već duže vreme, a dugovanja kluba premašuju 150 miliona evra. Iako je u nekoliko navrata postojala mogućnost da se pronađe izlaz, poslednji pokušaj spasavanja nije uspeo. Dogovor sa poveriocima iz kraja 2025. godine predviđao je nastavak rada uz obavezu redovnog izmirivanja troškova, ali klub nije uspeo da ispuni preuzete obaveze.