Liga 1

Prva pobeda za šampiona: Mbape i Asensio srušili Lans

26.08.2023 23:05
Prva pobeda za šampiona: Mbape i Asensio srušili Lans Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Konačno su dočekali navijači Pari sen Žermena da njihov tim pobedi, a na "Parku Prinčeva" stradao je Lans 3:0 (1:0).

Nakon remija sa Lorijenom i Tuluzom bilo je jasno da je pobeda imperativ protiv prošlogodišnjeg viceprvaka i od starta je bilo jasno da PSŽ neće priznati ništa manje od trijumfa.

Na prvi gol se ipak dugo čekalo. Tek u 45. minutu uspeo je Marko Asensio udarcem sa ivice kaznenog prostora da zatrese mrežu gostiju, a njemu je sve spremio Zair Emeri.

Drugo poluvreme počelo je tamo gde je drugo stalo. I dalje su Parižani bili izuzetno agresivni i u 52. minutu usledila je munjevita kontra koju je krunisao Kilijan Mbape svojim drugim golom u sezoni, a Francuz je nešto kasnije upisao i treći.

U 91. minutu po desnom boku je probio Fabijan Ruiz i poslao povratnu loptu do Mbapea koji je uz dosta sreće uspeo loptu da sprovede iza leđa Brisa Sambe. Četiri minuta kasnije Lans je uspeo da postiugne počasni pogodak, mada je to zapravo učionio Milan Škrinjar, novi štoper Parižana.